سه شنبه دوم مرداد ماه

مجمع عادی سالیانه هیات تیراندازی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

مجمع عمومی عادی هیات تیراندازی استان آذربایجان شرقی به ریاست قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی کشور روز شنبه 23 اردیبهشت ماه در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، مجمع عمومی عادی هیات تیراندازی استان آذربایجان شرقی به ریاست قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی کشور و با حضور ستوده نژاد مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و اعضای مجمع روز شنبه 23 اردیبهشت ماه 1402 در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.

لیدا فریمان رئیس هیات تیراندازی آذربایجان شرقی، گزارشی از عملکرد فنی و مالی یکساله هیات تیراندازی استان در سال 1401 ارائه نمود و تقویم سال جاری هیات نیز مورد بررسی قرار گرفت.

مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی در مجمع سایانه عادی هیات تیراندازی آذربایجان شرقی گفت: هیئت تیراندازی استان آذربایجان شرقی از کادر جوان و‌ با انگیزه‌ای تشکیل شده و با کمک پیشکسوتان این رشته ورزشی تلاش‌های بسیار خوبی در رشد و توسعه ورزش تیراندازی انجام می‌دهند، در این استان استعدادهای بسیار خوبی وجود دارد که با فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم، در آینده بیشتر از بیش از تیراندازی استان آذربایجان شرقی خواهیم شنید.

مرتضی قربانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه ده هزار شهید آذربایجان، بیان نمود: با توجه به تعدد مدالی که در مسابقات المپیک و جهانی رشته تیراندازی توزیع می‌گردد باید توجه بیشتری به این رشته ورزشی بشود تا در آینده بتوانیم مدال‌های بیشتری را برای کشور کسب کنیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در ادامه افزود: انتظار دارم با حمایت استانداری و اداره کل ورزش و جوانان آذربایچان شرقی به شکلی برنامه‌ریزی گردد که در آینده تعداد ورزشکاران بیشتری در اردوهای ملی و ترکیب تیم‌های ملی از استان آذربایجان شرقی حضور داشته باشد.

قربانی:   تیراندازی تخصصی‌ترین رشته ورزشی بوده و نتایج مسابقات این رشته را دهم و صدم میلی‌مترها تعیین می‌کند، لذا در آموزش این رشته باید دقت بیشتر صورت و از مربیان مجرب بهره گرفته شود. آذربایجان‌شرقی زمانی سرآمد استان‌های دیگر در این رشته بود که متاسفانه برای مدتی تیراندازی در این استان به حالت راکد درآمده و با انتخاب خانم فریمان که از قهرمانان به نام این رشته هستند، امیدوارم تیراندازی آذربایجان شرقی به دوران پرشکوه خود بازگردد.

ستوده نژاد، مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی نیز اظهار داشت: انسجام خصیصه اصلی هیات تیراندازی آذربایجان شرقی است، ما به موفقیت‌های حال حاضر هیات تیراندازی آذربایجان شرقی بسنده نخواهیم کرد، چون انتظارات ما با وجود پتانسیل‌های موجود بیشتر است.

ستوده نژاد درادامه با تاکید بر اینکه همگانی کردن تیراندازی شرط اصلی توسعه این ورزش در سطح استان است گفت: با همکاری هیات سایت های تیراندازی با اهداف پروازی در سطح استان آذربایجان شرقی راه اندازی خواهیم کرد.