چهارشنبه دوم اسفند ماه

لوچیانو روسی رئیس فدراسیون جهانی تیراندازی شد

انتخابات ریاست فدراسیون جهانی تیراندازی برگزار و یک ایتالیایی به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، لوچیانو روسی از ایتالیا با ۱۳۶ رای به عنوان رئیس جدید فدراسیون جهانی تیراندازی ورزشی انتخاب شد. مجمع عمومی ISSF  امروز در شرم‌الشیخ مصر برگزار شد.

ولادیمیر لیسین روسی از سال 2018 ریاست فدراسیون جهانی تیراندازی را بر عهده داشت که در این انتخابات ۱۲۶ رای به دست آورد. برای نخستین بار رای‌گیری به صورت الکترونیکی و با نظارت کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) برگزار شد.

روسی پس از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون جهانی تیراندازی گفت: من طبیعتا از این نتیجه خوشحالم. قطعاً امروز با این نتیجه، عزم و اشتیاق من به ورزش تیراندازی پاسخ داده شده است. از همه، به ویژه خانواده‌ام و کسانی که مشتاقانه به من رای دادند، تشکر می‌کنم.

وی در ادامه افزود: همچنین از کسانی که به من رای ندادند تشکر می‌کنم زیرا واقعاً قصد دارم به دنبال راه‌اندازی مجدد ورزش تیراندازی و مدیریت دموکراتیک فدراسیون بین‌المللی باشم. قول می‌دهم پرانرژی‌تر برای توسعه تیراندازی و‌ تعیین آینده‌ای بهتر برای این رشته ورزشی که زندگی من است و دوستش دارم، گام بردارم.

اما کیمبرلی رود، برنده سه مدال طلای المپیک ایالات متحده و رئیس کمیته ورزشکاران ISSF، ییفو وانگ دارنده دو مدال طلای المپیک چین و کاترین فتل و جان هانسن، روسای فدراسیون‌های تیراندازی استرالیا و دانمارک به عنوان نواب رئیس فدراسیون جهانی انتخاب شدند.

همچنین دایگون لی از کره جنوبی، النا آلن قهرمان سابق جهان از بریتانیا، فرانسیسکو بوزا دارنده مدال نقره المپیک از پرو، ملیس ژیرو از ترکیه و کیچیرو ماتسومارو رئیس فدراسیون ورزش تیراندازی با تفنگ ژاپن، پنج جایگاه کمیته اجرایی ISSF  را به دست آوردند.