چهارشنبه دوم اسفند ماه

قربانی: امیدوارم چراغی که در تیراندازی روشن شده است، باعث طراوت مردم و جامعه ورزش شود

رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: در این مدت ۶ اعزام در رشته تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی داشتیم که تیراندازان ما موفق به کسب 10 مدال شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، محمود خسروی‌وفا، رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان به همراه دکتر غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و نایب رئیس کمیته ملی المپیک و سید محمد شروین اسبقیان، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین ظهر امروز شنبه، ۵ آذر ماه با حضور در فدراسیون تیراندازی با مرتضی قربانی دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه مهدی مبینی و کبری غیاثی، دبیر کل و نایب رئیس فدراسیون تیراندازی، چنگیز مسیب زاده عضو هیات رئیسه فدراسیون و نماینده باشگاه‌های تیراندازی کشور  نیز حضور داشتند.

 مرتضی قربانی، رئیس فداسیون تیراندازی گزارشی از فعالیت‌های فدراسیون تیراندازی ومدال آوری ورزشکاران در این رشته و کسب نخستین سمیه المپیک پاریس توسط بانوی تیرانداز کشورمان ارائه کرد و گفت: در این مدت کوتاه حضورم در فدراسیون ۶ اعزام در رشته تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی داشتیم که تیراندازان ما موفق به کسب سهمیه المپیک و 10 مدال ( یک مدال قزاقستان، 4 مدال برزیل، یک مدال باکو، 4 مدال مصر) مدال شدند. همچنین هانیه رستمیان در مسابقات جهانی مصر نخستین سهمیه کاروان ایران در المپیک پاریس را به دست آورد.

وی در ادامه افزود: تیراندازی یک رشته تجهیزات محور است و نیاز به سلاح و فشنگ دارد. با توجه به اینکه ورزش  تیراندازی مدال‌آور است و در کنار کشتی، وزنه برداری و تکواندو جزو چهار رشته مدال‌آاور المپیک است از وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و مجلس درخواست داریم تا از این رشته حمایت کنند.

رئیس فداسیون تیراندازی تاکید کرد: در این مدت در سه رشته تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ نفراز سراسر کشور در رقابت‌های جایزه بزرگ، مسابقات آزاد، لیگ برتر و دسته یک و المپیاد استعدادیابی شرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم چراغی که در تیراندازی روشن شده است، نور آن باعث طراوت و شادابی مردم و جامعه ورزش شود. در پایان باز هم حضو جانباز فدارکار و برادر عزیزم، محمود خسروی وفا و دکتر غلامرضا نوروزی و محمد شروین اسبقیان را خیر مقدم می گویم و امیدوارم با حضور آنها بخش زیادی از مشکلات ما حل شود.

انتهای پیام/