چهارشنبه دوم اسفند ماه

قربانی: در 16 نقطه استان سیستان و بلوچستان زمین اهداف پروازی احداث می‌شود/ زاهدان صاحب سایت تیراندازی مجهز خواهد شد

رئیس فدراسیون تیراندازی از احداث 16 زمین اهداف پروازی در استان سیستان و بلوچستان و سایت تیراندازی در زاهدان خبر داد.

مرتضی قربانی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، در خصوص سفر استانی به سیستان و بلوچستان و شرایط رشته تیراندازی در این استان اظهار داشت: به لطف خدا و با توجه به بزرگواری و حمایت ویژه استاندار، مسئولان استان و معاون تربیت بدنی استان سیستان و بلوچستان مصوبات خوبی برای هیات استان داشتیم و قرار شد در 16 شهر و در واقع در 16 نقطه استان زمین اهداف پروازی احداث شود.

وی در ادامه افزود: مقرر شد یک سایت تیراندازی بین 30 تا 50 خط در زاهدان احداث و تجهیز شود و در اختیار علاقه‌مندان به این رشته قرار گیرد. همچنین موافقت شد 50 قبضه تفنگ دولول رشته اهداف پروازی (هماک) با قیمت مصوب در اختیار هیات استان قرار گیرد. زاهدان فقط یک سالن 11خط دارد که 5 خط آن از کار افتاده است.

رئیس فدراسیون تیراندازی تاکید کرد: شب گذشته با وجود مسئولان استان درگیر امور تدارکات و پشتیبانی حضور زائران پاکستانی در راهپیمانی اربعین بودند، جلسه‌ای را  با مسئولان استان و مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان داشتیم و مقرر شد حمایت‌های خوبی از این رشته در استان انجام شود.

وی با اشاره به پتانسیل بالای جوانان استان  سیستان و بلوچستان گفت: با صحبتی که با تیراندازان و مربیان تیراندازی استان داشتم مشخص است که جوانان استان سیستان و بلوچستان از استعدادهای سرشازی برخوردار هستند. این استان 5 ملی‌پوش در رشته تیراندازی دارد که خانم قلی‌زاده در رده جوانان نیز رکوردهای خوبی را ثبت کرده است.

قربانی یادآوری کرد: از جوانان استان درخواست دارم که با احداث 16 زمین اهداف پروازی و سالن تیراندازی در زاهدان، از امکانات استان بهره ببرند و با توجه به استعداد و توانمندی‌هایی که دارند مدال‌های جهانی و المپیک را برای ایران و این استان به ارمغان آورند.

رئیس فدراسیون تیراندازی در پایان خاطرنشان کرد:  از مسئولان استان، معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان شهرکی رئیس هیات تیراندازی استان تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/