سه شنبه دوم مرداد ماه
قربانی در مجمع انتخابات زنجان:

کمک استانی به هیات‌های ورزشی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد

مجمع انتخاباتی هیات تیراندازی استان زنجان با حضور رئیس فدراسیون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات تیراندازی زنجان، مرتضی قربانی روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیأت تیراندازی استان زنجان با اشاره به ظرفیت بالای این رشته ورزشی، عنوان داشت: تیراندازی در مقایسه با دیگر رشته‌های ورزشی ظرفیت کسب ۱۹۰ مدال مختلف را دارد.

 

وی با بیان اینکه تیراندازی یکی از رشته‌های پرطرفدار و جزو آموزه‌های دینی اسلام محسوب می‌شود، اضافه کرد: استان‌ها ظرفیت بسیار خوبی در این رشته ورزشی دارند و همکاری استانداران در این زمینه می‌تواند به پویایی این رشته منجر شود.

 

رییس فدراسیون تیراندازی، یکی از برنامه‌های مهم فدراسیون را توسعه اهداف پروازی در استان‌ها ذکر کرد و گفت: کمک استانی به هیات‌های ورزشی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

 

وی گفت: شناسایی و پرورش استعدادهای جوان و نوجوان در استانها مدنظر قرار گرفته است چون معتقدیم تیم ملی باید پشتوانه‌ قوی داشته باشد.

 

به گفته قربانی، متاسفانه در فدراسیون تیراندازی در سال‌های گذشته پشتوانه‌سازی انجام نشده بود که بسیار آسیب زا و خسارت بار است.

 

رییس فدراسیون تیراندازی ادامه داد:‌ در ۲ سال گذشته بیش از ۲۱۰ تیرانداز به ۲۲ رویداد اعزام شدند که ماحصل آن کسب ۲۷ مدال رنگارنگ و چهار سهمیه المپیک بود.

 

وی گفت: نمایندگان این رشته ورزشی در المپیک تلاش ‌خواهند کرد تا بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند و پس از المپیک با برنامه‌هایی که در پیش داریم قطعا آینده خوبی را با ورود جوانان به تیم ملی رقم خواهیم زد.