پنجشنبه سی و یکم خرداد ماه
مجمع انتخاب رئیس هیات تیراندازی استان ایلام

قربانی: ورزشکاران رشته تیراندازی ۳۵ نشان رنگارنگ کسب کردند

رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: ورزشکاران در ۲ سال گذشته به ۱۸ کشور مختلف جهان برای شرکت در مسابقات بین‌المللی اعزام شده‌ و ۳۵ نشان رنگارنگ کسب کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی،مرتضی قربانی، رئیس فدراسیون تیراندازی در مجمع عمومی انتخابات رئیس هیات تیراندازی استان ایلام با بیان اینکه در ۲ سال گذشته چهار سهمیه المپیک توسط ورزشکاران رشته تیراندازی کسب شد، افزود: تیراندازی سال ۱۴۰۲ را با کسب سه سهمیه المپیک توسط شرمینه چهل امیرانی و  فاطمه امینی در تفنگ ۱۰ متر و محمد بیرانوند در رشته تراپ به پایان رساند و در سال ۱۴۰۱ نیز هانیه رستمیان در تپانچه نخستین سهمیه کاروان ایران در رشته تیراندازی را برای المپیک پاریس به دست آورد.

 

رئیس فدراسیون تیراندازی با بیان اینکه سه تیم جوانان در رشته‌های تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی در کشور تشکیل شده است، افزود: ایلام پس از تهران، دومین استان از لحاظ امکانات رشته تیراندازی در کشور است.

 

قربانی در ادامه افزود: برنامه‌ریزی بسیار ویژه‌ای برای توسعه تیراندازی به اهداف پروازی در سطح کشور انجام داده ایم.

 

قربانی یادآور شد: با توجه به اینکه تیراندازی یکی از رشته‌هایی است که در دین مبین اسلام به آن سفارش شده است، انتظار داریم با ترویج این ورزش، شاهد فعالیت روزافزون جوانان در این رشته مفرح ورزشی باشیم.

 

رئیس فدراسیون تیراندازی با تاکید بر اینکه قهرمانان ما یک سرمایه هستند، ابراز کرد: باید تمام توان خود را برای خدمت به جوانان کشورمان به کار بگیریم و در راستای تقویت این رشته ورزشی در کشور و حضور جوانان علاقه‌مند و استعدادهای درخشان در مسابقات بین المللی و جهانی تلاش کنیم.

 

وی با قدردانی از زحمات ورزشکاران فعال در رشته تیراندازی در کشور، خاطرنشان کرد: اولین مدال طلای این رشته توسط جواد فروغی ورزشکار ایلامی به دست آمده است.