سه شنبه دوم مرداد ماه

بیرانوند: اولین مربی‌ام پدرم بود؛ دست او را می‌بوسم/ مدالم تقدیم به ۸۰ میلیون ایرانی

تیرانداز طلایی ایران گفت: ما یک خانه داشتیم که پدرم آن را فروخت و خرج من کرد و خداراشکر توانستم سهمیه المپیک بگیرم و که پرچم کشور عزیزم ایران را بالاتر از همه کشورها به اهتزاز در آوردم.

محمد بیرانوند در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، در خصوص کسب نخستین سهمیه المپیک تاریخ اهداف پروازی و سطح مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت:  تمام کشورهایی که در این مسابقات شرکت کردند قدرتمند بودند به ویژه کویت، قطر و چین. این کشورها در تمام اعزامی‌هایی که داشتم حضور داشتند و برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کردند که در کنار من نماینده چین هم توانست این سهمیه را کسب کند.

وی افزود: خداراشکر که سهمیه المپیک را گرفتم. رقبای  قدرتمندی را در مقابل داشتم و خداراشکر که پرچم کشور عزیزم ایران را بالاتر از همه کشورها به اهتزاز در آوردم و امیدوارم در المپیک هم بتوانم مانند این مسابقات خوشرنگ ترین مدال را برای کشورم به ارمغان بیاورم.

بیرانوند تاکید کرد: زمانی که این مدال را گرفتم اول از همه تمام سختی‌هایی که در این 5 سال همراه پدرم کشیدم از مقابل چشمانم عبور کرد و من چشمانم را بستم و به آن سختی‌ها فکر کردم و همین موضوع باعث شد تا اشک بریزم که البته اشک شادی بود. خیلی‌ها  در این سال‌ها مانع پیشرفت من شدند و خیلی‌ها من را مسخره کردند اما من با دل صاف و صادق کار کردم و خداوند شاهد همه اینها بود و با لطفی که به من داشت جواب همه سختی‌ها را داد و از الان هم همه تلاشم را انجام می‌دهم تا این مدال را تکرار کنم.

وی تصریح کرد: بعد از کسب سهمیه اول از همه با پدرم صحبت کردم. این مدالی که کسب شده تقدیم به هیچ شخص و فردی نمی‌کنم بلکه این مدال را تقدیم به 80 میلیون ایرانی و مردم کشورم می‌کنم.

بیرانوند در پاسخ به این سوال که مشوق اصلی و اولین مربی شما در رشته اهداف پروازی چه کسی بود؟ گفت: اولین کسی که من را وارد این رشته کرد و استعداد من را کشف کرد و اولین مربی من  پدرم بود. ما یک خانه داشتیم که پدرم آن را فروخت و خرج من کرد و خداراشکر توانستم سهمیه المپیک بگیرم. ما ساکن بیرجند هستیم و به خاطر تمرینات من، پدرم یک خانه در تهران تهیه کرد.

تیراندازی ,

تیرانداز طلایی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در کویت در خصوص واکنش مردم بروجرد به این موفقیت گفت: همه مردم بیرجند به من لطف دارند و دوستانم و مردم با شادی به استقبال من آمدند.

بیرانوند در پاسخ به این سوال که اگر قرار باشد در کنار شما از یک فرد دیگر به عنوان مربی و حامی تقدیر شود، آن فرد چه کسی خواهد بود، گفت:  فقط پدرم چون اگر حمایت او نبود به اینجا نمی‌رسیدم و دست او را می بوسم.

وی افزود: سلاح من خوب است فقط باید برای سرویس سلاح به ایتالیا بروم که اگر ایراد فنی دارد بر طرف شود. از ماه آینده تمریناتم را به صورت جدی آغاز و  تا المپیک ادامه می‌دهم. فشار کار در این مدت زیاد بود و یک استراحتی انجام می‌دهم تا تشنه تیراندازی شوم و تمریناتم را دوباره پرفشار دنبال کنم.

انتهای پیام/