پنجشنبه ششم اردیبهشت ماه

استقبال پُرشور از هانیه رستمیان، بانوی برنزی هانگژو در ساری

مراسم استقبال از هانیه رستمیان، دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی هانگژو 2023 چین در رشته تپانچه صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی هیات تیراندازی استان مازندران، حسین دلیری، معاون توسعه ورزش‌های همگانی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران و عباد دلیری، رئیس اداره ورزش جوانان شهرستان ساری به همراه متولیان و ورزشکاران هیات تیراندازی مازندران و مردم ساری استقبال باشکوهی از قهرمان تیراندازی ساری بعمل آوردند.

 

هانیه رستمیان، دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی هانگژو در گفتگو با خبرنگاران از سطح بالای رقابت‌های آسیایی گفت: رقیبان اصلی‌ام از آسیا هستند و رقابت تنگاتنگی را پشت‌سر گذاشتیم.

 

وی با اشاره به اینکه در این دوره از مسابقات در ۳ رشته شرکت کردم، افزود: در هفتمین روز از مسابقات بازی‌های آسیایی هانگژو در میکس تپانچه ۱۰ متر به اتفاق امیر جوهری‌خو پشت خط آتش ایستادیم و مدال برنز را برای کشورمان کسب کردیم. همچنین در تپانچه ۲۵ متر فینالیست شدم اما دستم از مدال کوتاه ماند.

 

قهرمان مازنی تیراندازی با ابراز خوشحالی از این مدال آسیایی، افزود: تجربه خوبی بود و توانستیم اولین مدال تپانچه در بازی‌های آسیایی را برای ایران اسلامی به ارمغان بیاوریم.

 

رستمیان که در سال‌گذشته اولین سهمیه المپیک  پاریس ۲۰۲۴ را برای کشورمان کسب کرده است، خاطرنشان کرد: با بدست آوردن این تجربه امیدوارم در مسابقات آینده عملکرد خوبی داشته باشم و موجب شادی بیشتر مردم شهر و کشورم شوم.

 

وی درباره این سوال که عملکرد تیم‌ملی تیراندازی را چطور ارزیابی می‌کنید، پاسخ داد: یک سری کمبودهایی از جمله تجهیزات و عدم تدارک اردوهای برون مرزی وجود دارد که مانع راه ورزشکاران تیراندازی است.

 

رستمیان افزود: کمبود فشنگ موجب شد نتوانیم با فشنگ بیشتری تمرین کنیم و متاسفانه این امکان فراهم نشد.

 

قهرمان تیراندازی مازندران با اشاره به اینکه ۲ تیرانداز کشورمان فینالیست شدند و دو ورزشکار نیز با یک امتیاز فینال را از دست دادند، گفت: امیدوارم بتوانیم در مسابقات بعدی سهمیه المپیک بیشتری برای کشور کسب کنیم.

 

رستمیان با اعلام اینکه سال سختی در پیش و مسابقات کسب سهمیه بسیار مهم است، اضافه کرد: انتظار داریم توجه بیشتری به ورزشکاران این رشته شود تا به آمادگی کامل رسیده و سهمیه‌های المپیک نصیب کشورمان شود و در نهایت موفقیت‌های بیشتری در المپیک رقم بخورد.