شنبه هشتم بهمن ماه

شلیک نوجوانان تیرانداز، به هدف خورد/ استعدادهای تیراندازی در بوته آزمایش + گزارش کامل المپیاد استعدادیابی

.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، سومین المپیاد استعدادهای برتر تیراندازی نوجوانان در رشته تفنگ و تپانچه بادی، اهداف پروازی و در دو بخش دختران و پسران مهرماه سال 1401 (20 لغایت 22 مهرماه در بخش دختران و اهداف پروازی و  27 لغایت 29 مهرماه در بخش پسران ) به میزبانی هیئت تیراندازی استان تهران برگزار شد.

در این دوره از مسابقات 26 استان حضور داشتند و استان‌های خوزستان، گیلان، زنجان و اردبیل نیز غایب بودند. در مسابقات تپانچه در بخش دختران 77 نفر و پسران 72 نفر شرکت داشتند و در مسابقات تفنگ دختران  78 نفر و پسران 67 نفر تیرانداز از سراسر کشور رقابت کردند.

در سومین المپیاد استعدادهای برتر تیراندازی نوجوانان 294 تیرانداز و 103 نفر به عنوان مربی و سرپرست  حضور داشتند. همچنین با شرکت 18 ورزشکار دختر و پسر در اهداف پروازی و 11 نفر به عنوان مربی و سرپرست اعزامی در این رشته و با توجه به فعالیت 33 نفر به عنوان عوامل اجرایی، 60 نفر به عنوان عوامل فنی و 6 نفر عوامل ارزیابی استعدادیابی این المپیاد، در مجموع 525 نفر در در این المپیاد حضور داشتند. با توجه به این آمار باید گفت که نسبت عوامل فنی و اجرایی المپیاد به شرکت کنندگان  5/10 درصد بوده است.

 

در ادامه برخی از ویژگی‌های  سومین المپیاد استعدادهای برتر تیراندازی نوجوانان بیان شده است:

- اتصال المپیاد از ابتدا به لیگ کشوری تیراندازی با سلاح های بادی  و از انتها به مرحله پنجم مسابقات آزاد اهداف پروازی

- شرکت 312 ورزشکار نوجوان در رقابت کشوری تیراندازی برای اولین بار در تاریخ این رشته ورزشی

- برگزاری دو مراسم افتتاحیه به تفکیک بانوان و آقایان

- برگزاری دو مراسم توزیع مدال و احکام قهرمانی

- صرفه جویی در هزینه ها

- اجرای المپیاد با حداقل تعداد عوامل اجرایی

در پایان سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر تیراندازی نوجوانان و رقابت 312 تیرانداز نوجوان دختر و پسر از 26 استان، جایگاه استان‌ها بر اساس میزان مدال‌آوری مشخص شد. (در بخش تراپ تیمی فارس، تهران و کرمانشاه در رده های اول تا سوم ایستادند)

 

رنکینگ نهایی استان‌ها به شرح زیر است:

1- تهران با 4 طلا، 2 نقره و 2 برنز

2- فارس با 3 طلا، 3 نقره و یک برنز

3- آذربایجان غربی با 2 طلا و یک برنز

4- اصفهان با یک طلا و 2 برنز

5- آذربایجان شرقی و لرستان با یک طلا

6- قم و کرمانشاه با 2 نقره

7- البرز و خراسان جنوبی با یک نقره

8- ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، قزوین و کرمان با یک برنز

 

تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی دختران

در رشته تپانچه دختران 77 تیرانداز نوجوان با هم به رقابت پرداختند که نتایج تپانچه در بخش تیمی دختران به شرح زیر است:

۱- اصفهان (عسل مومنی، زهرا صادقی و سعیده اسحاقیان)

۲- کرمانشاه ( آیناز مرادی، زهرا قمری و نازنین مالمیر)

۳- تهران (محیا رضایی، تارا چراغی و روشا رحمتی)

فینال بخش انفرادی تپانچه دختران طبق قوانین جدید مسابقات جهانی برگزار شد و در پایان فاطمه حسینی از قم برابر روشا رحمتی از تهران با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ شکست خورد.

 

نتایج تپانچه در بخش انفرادی دختران به شرح زیر است:

۱- روشا رحمتی از تهران

۲- فاطمه حسینی از قم

۳- پریماه امیری از کرمان

در بخش تفنگ دختران نیز 78 تیرانداز حضور داشتند که نتایج تفنگ تیمی دختران به شرح زیر است:

۱- تهران (سحر امامی، ریحانه سلیمانی و یلدا سلیمانی)

2- فارس (لاله‌زار عباسی، فاطمه مصطفوی و زهرا مجیدی)

۳- اصفهان (هلیا خضری، زهرا قویدل و سحر فتحی)

در فینال تفنگ دختران یلدا سلیمانی از تهران با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ برابر  درین دارابی از البرز  به برتری رسید و بر این اساس نتایج تفنگ در بخش انفرادی دختران به شرح زیر است:

۱- یلدا سلیمانی از تهران

۲- درین دارابی از البرز

۳- آیشین ولی‌زاده از آذربایجان غربی

نتایج تراپ انفرادی دختران به شرح زیر است:

۱- آرشیدا مخترع از تهران

۲- ساجده حسین زاده از خراسان جنوبی

۳- زهرا انصاری از بوشهر

رنکینگ دختران در مجموع تفنگ و تپانچه و اهداف پروازی در المپیاد استعدادهای برتر به شرح زیر است:

1- تهران با 4 طلا و 2 برنز

2- فارس با یک طلا، 2 نقره و یک برنز

3- اصفهان با یک طلا و یک برنز

4- لرستان با یک طلا

5- کرمانشاه با 2 نقره

6- خراسان جنوبی، قم و البرز با یک نقره

7- کرمان، بوشهر و آذربایجان غربی با یک برنز

 

تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی پسران

در سومین المپیاد استعدادهای برتر تیراندازی نوجوانان در رشته تپانچه پسران 72 تیرانداز از 26 استان با هم به رقابت پرداختند که نتایچ تپانچه تیمی پسران به شرح زیر است:

1- استان فارس  (ابوالفضل اسکندری، مانی خزائلی، سید محمد حسین بلاغی)

۲- استان قم (مبین پایداری، متین خلیل خانه، امیررضا چوبین)

۳- استان خراسان رضوی (سبحان بقایی، یاسین عین القضات، سعید پورباقری)

نتایج تپانچه انفرادی پسران به شرح زیر است:

۱- امیرحسین غفاری از آذربایجان غربی

2- مانی خزائلی از فارس

۳-  پرهام برخورداری از قزوین

در بخش تفنگ نیز در این مسابقات 67 تیرانداز از 26 استان حضور داشتند که در پایان نتایج در بخش تفنگ تیمی پسران به شرح زیر است:

1-  استان آذربایجان غربی (امیرمهدی صمدزاده، ایلیا جعفرپناه و علیرضا بهجت)

۲- استان تهران (ابوالفضل نعمتی، مانی یوسفی، مهدی رضایی)

۳- استان اصفهان (محمد دانیال رجبی، میثم نافعی، محمد مشتاقی)

نتایج تفنگ انفرادی پسران به شرح زیر است:

۱- امیرمهدی صمدزاده از آذربایجان غربی

۲- ابوالفضل نعمتی از تهران

۳- ماهان صفری از ایلام

نتایج تراپ در بخش انفرادی پسران به شرح زیر است:

۱- محمد بیرانوند از لرستان

۲- حسین دهقان از فارس

۳- اهورا منصوری از فارس

رنکینگ پسران در المپیاد استعدادهای برتر در تفنگ و تپانچه و اهداف پروازی به شرح زیر است:

1- آذربایجان غربی با 2 طلا

2- فارس با یک طلا و یک نقره

3- آذربایجان شرقی با یک طلا

4- تهران با 2 نقره

5- قم با یک نقره

6- ایلام، خراسان رضوی و قزوین نیز با یک برنز