گفتگو با کادر فنی تیم‌های ملی ؛

طالبی: بهترین اتفاقات در انتظار تفنگ است

سرمربی تیم ملی تفنگ کشورمان گفت: امیدوارم نمایندگان کشورمان در رشته تیراندازی در المپیک اتفاقات خوبی را رقم بزنند و در حد و اندازه خود ظاهر شوند.

مریم طالبی در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، درباره عملکرد خود در سال 1402 اظهار داشت: ابتدا آغاز سال نو را به همه ملت ایران تبریک می‌گویم. سال گذشته برای تفنگ و فدراسیون تیراندازی سال پر فراز و نشیبی بود. به هر حال فراهم کردن شرایط آمادگی یک‌ تیم با این هزینه‌ها واقعاً دشوار است و همه ما این موضوع را درک می‌کنیم.

وی در ادامه به تلخ و شیرین‌های تیراندازی در سال 1402 اشاره کرد و گفت: تلخ‌ترین اتفاق برای رشته تفنگ در سالی که گذشت این بود که در بازی‌های آسیا نتوانستیم کسب مدال کنیم. عدم کسب سهمیه المپیک توسط پوریا نوروزیان با وجود ثبت رکورد 593 در کره جنوبی نیز از اتفاقات تلخ بود. او به سهمیه المپیک نزدیک بود و در فینال ششم شد. همچنین نجمه خدمتی در قهرمانی آسیا در جاکارتا رکورد ایران در تفنگ سه وضعیت در مسابقات برون مرزی را شکست و راهی فینال شد و در نزدیکی سهمیه از کسب آن باز ماند.

سرمربی تیم ملی تفنگ کشورمان افزود: کسب اولین مدال بزرگسالان در قهرمانی جهان باکو در رشته میکس توسط امیرمحمد نکونام و شرمینه چهل‌امیرانی صورت گرفت و در ادامه اولین سهمیه تفنگ برای المپیک پاریس توسط شرمینه چهل‌امیرانی و دومین سهمیه توسط فاطمه امینی در اندونزی به دست آمد که تمام اینها از اتفاقات شیرین سال 1402 بود.

طالبی همچنین خاطر نشان کرد: من معتقدم بهترین اتفاقات در انتظار تفنگ است و می‌توانیم در مسابقات جهانی و توزیع سهمیه المپیک برزیل اتفاقات خوبی را رقم بزنیم و هیچ چیز دور از انتظار نیست. امیدوارم در برزیل، سایر مسابقات پیش رو و المپیک در حد و اندازه خود ظاهر شویم.

سرمربی تیم تفنگ کشورمان همچنین تصریح کرد: امیدوارم بعد از المپیک یک نگاه ویژه و اساسی به نوجوانان و جوانان شود و رشته تیراندازی در المپیک بعد بتواند با نفرات جدید و نوجوانان و جوانانی که امروز روی آنها سرمایه‌گذاری شده است، حاضر شود.

وی در پایان گفت: برای همه در سال 1403 حال خوب را آرزو می‌کنم و چون المپیک‌ پاریس را در پیش داریم، امیدوارم بچه‌ها اتفاقات خوبی را رقم بزنند و در حد و اندازه خود ظاهر شوند.

  • 08:55
  • 1403/01/14
  • 931