پایان چهاردهمین دوره مسابقات لیگ دسته یک سلاح‌های بادیچهاردهمین دوره رقابت‌های لیگ دسته یک سلاح‌های بادی معوقه سال 99 با مشخص شدن تیم‌های برتر در رشته‌های تفنگ و تپانچه آقایان و بانوان، روز جمعه 28 آبان 1400 به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، به نقل از حسینی، رئیس سازمان لیگ، این رقابت‌ها با شرکت 150 ورزشکار در قالب 29 تیم (تپانچه آقایان 8 تیم، تپانچه بانوان 7 تیم، تفنگ آقایان 4 تیم و تفنگ بانوان 10 تیم) به مدت 3 ماه و انجام 100 دیدار در محل سالن 80 خط مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد و روز جمعه 28 آبان به کار خود پایان داد.
حسینی در ادامه گفت: این مسابقات از تیرماه سال جاری شروع شده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعلام فدراسیون پزشکی ورزشی متوقف شد و به زمانی دیگر موکول شد که در نهایت از مهرماه سال جاری از سر گرفته شد.
وی ادامه داد: در این رقابت‌ها تیم دریاچه ارومیه موفق شد با 9 برد متوالی به عنوان قهرمانی تفنگ بانوان دست پیدا کند و تیم‌های نزاجا و خلیج بوشهر نیز در جایگاه دوم و سوم و همچنین در رشته تپانچه بانوان نیز تیم فولاد هرمزگان در صدر جدول و تیم‌های آرس و هیئت البرز در رده‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی تیمی قرار گرفتند.
حسینی افزود: در بخش آقایان این رقابت‌ها نیز عنوان قهرمانی در رشته تپانچه به نزاجا رسید و مقام‌های دوم و سوم جدول را به ترتیب تیم‌های نوید ایران زمین و دانشگاه بقیه‌الله از آن خود کردند.
همچنین در رشته تفنگ آقایان چهار تیم حضور داشتند که از میان آنها تیم‌های تیگرا، هیئت کردستان و فولاد هرمزگان به ترتیب جایگاه اول تا سوم جدول را به‌دست آوردند.
رئیس سازمان لیگ در پایان ضمن تشکر از مدیران، سرپرستان، مربیان و ورزشکاران تیم‌های حاضر در این دوره از رقابت‌ها ابراز امیدواری کرد که پانزدهمین دوره لیگ دسته یک از نظر کمی و کیفی با حضور حامیان مالی در سطح بالاتری برگزار گردد.