علی دادگر: تیراندازی ایران از برترین‌های جهان است



رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: در حال حاضر در جمع ۶ تیم برتر جهان هستیم و این نشان می‌دهد در مسیر درست قدم برمی‌داریم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، به نقل از ایرنا، علی دادگر ادامه داد: برای موفقیت در تیراندازی نباید به یک یا چند مسابقه اکتفا کرد بلکه برای رسیدن به مدال در رشته ای مانند تیراندازی نیازمند یک برنامه مدون و طولانی مدت هستیم و امروز می‌بینیم همین استمرار موجب شده تا یک مدال طلای خوش‌رنگ در المپیک توکیو به نام ورزش ایران و فدراسیون تیراندازی به ثبت برسد.
وی خاطر نشان کرد: برای رسیدن به مسابقات مهمی از جمله المپیک باید سال‌ها تمرین کرد، برای کسب سهمیه نیز حدود ۳ سال زمان نیاز است تا ورزشکار بتواند خودش را در جمع برترین‌های جهان قرار داده و برای المپیک تلاش و تمرین کند. اگر مدالی در المپیک به دست می‌آید حاصل سال‌ها کار و تلاش است و باید به این مسایل توجه داشت.
رئیس فدراسیون تیراندازی افزود: ۷۳ سال زمان برد تا مدال المپیک آن هم از نوع بهترین رنگش به نام ایران ثبت شود، این اتفاق تاریخی در ورزش تیراندازی ثبت شد و نشان داد در کنار رشته‌هایی مانند کشتی، تیراندازی نیز می‌تواند عملکرد موفقی داشته باشد.
دادگر با اشاره به برگزاری نخستین دوره مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی، یادواره حفاظت از طبیعت و حیات وحش ایران تاکید کرد: یکی از وظایف ما حفاظت از محیط زیست است و می‌خواهیم در کنار قهرمان پروری، به محیط زیست نیز احترام گذاشته و آن را حفظ کنیم.
گفتنی است وزیر ورزش و جوانان نیز با حضور در مجموعه ورزشی آزادی شاهد رقابت تیراندازان به اهداف پروازی بود. در این بازدید وزیر ورزش و جوانان با حضور در محل برگزاری رقابت‌های اهداف پروازی، از فینال مسابقات تراپ و اسکیت بازدید کرد. سجادی در این بازدید از روند فعالیت تیراندازان مطلع و در جریان آخرین اقدامات فدراسیون قرار گرفت.
نخستین دوره مسابقات تیراندازی اهداف پروازی یادواره حفاظت از طبیعت و حیات وحش ایران امروز با حضور مسئولان فدراسیون تیراندازی، رئیس گارد حفاظت از محیط زیست، معاون سازمان محیط زیست و برخی از مسئولان و مقامات برگزار شد.