وزیر ورزش و جوانان: فدراسیون تیراندازی برنامه‌ریزی موفقی در جذب حامیان مالی داشته استدکتر حمید سجادی ظهر امروز با حضور در مجموعه ورزشی آزادی از فینال اولین دوره مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی "حمایت از محیط زیست و حیات وحش" بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه برگزاری این مسابقات گفت: برخی رشته‌های ما پرمدال هستند اما سخت مدال می‌آورند اما تیراندازی هم پر مدال است و هم مدال آور. سال آینده بازی‌های آسیایی و سه سال دیگر بازی‌های المپیک پاریس را پیش‌رو داریم و چشم امید ما به برخی فدراسیون‌ها از جمله فدراسیون تیراندازی است تا برای کسب مدال و جایگاه بهتر تلاش مضاعفی را در دستور کار قرار دهند.
دکترسجادی افزود: خوشبختانه فدراسیون تیراندازی برنامه‌ریزی مناسبی انجام داده و حامیان مالی خوبی را جذب کرده است در این رشته محدودیتی برای فعالیت آقایان و بانوان وجود ندارد و در هر سن و سالی می‌توان در آن فعالیت کرد. طبق گزارش مسئولان فدراسیون تیراندازی، فشنگ رشته اهداف پروازی در کشور تولید می‌شود که این خبر امیدوار کننده‌ای است.
او ادامه داد: نه به عنوان وزیر ورزش بلکه به عنوان یک کارشناس ورزشی می‌گویم که کودکان ما همیشه در خانه یا کشتی می‌گیرند یا با استفاده از ابزاری شبیه سلاح شمسیربازی می‌کنند یا در بازی‌های خود به تیراندازی مشغول می‌شوند. اگر ما این حس را با یک فرهنگ‌سازی درست در مدارس تقویت کنیم و به قول امروزی‌ها این رشته را ترویج دهیم در سنین کودکی و سپس نوجوانی و بالاتر، می‌توانیم از این استعداد و علاقه بهره درست ببریم و این در برخی از رشته‌های دیگر ما نیز دیده می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: ما بازی‌هایی را داشتیم که دیگران از آن بهره برده و به نام خود ثبت کردند، در قدیم بازی داشتیم به نام وسطی که اکنون در آمریکا به نام "داج بال" به ثبت رسیده یا "زو" که توسط هندی‌ها به نام کبدی به جهان معرفی شد. ما بیش از یک هزار و ۲۰۰ بازی بومی و محلی داریم که سنتی هستند و باید با برنامه‌ریزی آن‌ها را احیا کرد.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در تیراندازی، تکنولوژی‌های بسیاری وجود دارد و ساز و کارها و زیرساخت‌های بسیاری می‌خواهد این ورزش المپیکی است و باید خودمان را به سمت خودکفایی سوق دهیم تا بیش از پیش در آن موفق شویم.
لازم به ذکر است اولین دوره مسابقات تیراندازی اهداف پروازی "حمایت از محیط زیست و حیات وحش" که طی سه روز در سایت اهداف پروازی مجموعه آزادی برگزار شده بود ظهر امروز با معرفی نفرات برتر به شرح ذیل به پایان رسید:
در ماده تراپ:
نفر اول: بابک یگانه
نفر دوم: محمد‌حسین پرورش‌نیا
نفر سوم: امیرحسین آقازاده
در ماده اسکیت:
نفر اول: مهران امینی
نفر دوم: علی دوستی
نفر سوم: مرتضی یحیی‌پور