فروغی: مسئولین فدراسیون پیگیر رفع مشکلات و کمبود‌ها هستند/ تمرکزم روی رفع نواقص و ایرادات فنی استملی‌پوش تیراندازی گفت: به هیچ وجه در مورد مسابقات آتی بویژه المپیک هیچ قولی نمی‌توان داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، جواد فروغی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، درباره عملکردش در جام جهانی تیراندازی در هند اظهار داشت: با توجه به لغو مسابقات تیراندازی کره‌جنوبی و آلمان، جام جهانی هندوستان جایگاه و ارزش بیشتری پیدا کرد بطوریکه امتیاز رنکینگ این مسابقات از "صد" به "هزار" افزایش پیدا کرد.
وی ادامه داد: کشور هندوستان هم علی‌رغم مشکلاتی که بدلیل بحران کرونا با آن‌ها درگیر بود توانست مسابقات را به خوبی و با کمترین مشکلات و حواشی برگزار کند. سطح کیفی مسابقات هم علی‌رغم غیبت چند کشور صاحب‌نام، در حد خوب و قابل قبولی بود. حریفان اصلی من هم در این مسابقات از کشور‌های برزیل و هند بودند.
ملی‌پوش تیراندازی درباره برنامه‌هایش برای آینده گفت: برنامه‌ی آتی من شرکت در اردو‌ها طبق برنامه و بالابردن سطح تکنیک، تاکتیک و آمادگی جسمانی و همچنین تمرکز بر روی رفع نواقص و ایرادات فنی است.
فروغی تصریح کرد: با لطف خداوند توانستم در این مسابقات به مدال طلا و مقام قهرمانی دست پیدا کنم، اما به هیچ وجه تضمینی برای مسابقات آتی نیست، چون در تیراندازی نوسانات امتیازی در رقابت با تیراندازان رقیب بسیار قابل توجه است و از طرفی رقیبانی که در این مسابقات به انتظارات خود نرسیدند، به هیچ وجه بیکار نخواهند نشست و تمرینات خود را تشدید می‌کنند. به همین دلیل تنها کاری که می‌توان انجام داد این است که امیدوارانه به تمرینات و اردو‌ها پرداخته شود و فقط و فقط به فکر بهبود عملکرد خودمان باشیم.
وی در خصوص اینکه بسیاری او را به عنوان یکی از شانس‌های کسب مدال در المپیک می‌دانند تصریح کرد: به هیچ وجه در مورد مسابقات آتی بویژه المپیک هیچ قولی نمی‌توان داد. مشکلاتی که در مورد فشنگ بوده کم و بیش وجود دارد، اما بحمدلله در مورد ساچمه‌های استاندارد مشکلی نداریم و مسئولین فدراسیون پیگیر رفع دیگر مشکلات و کمبود‌ها هستند.
ملی‌پوش تیراندازی در پایان خاطرنشان کرد: از مسئولین فدراسیون بویژه دادگر و بابایی که در مسابقات هند، یار و یاور همه ورزشکاران بودند و همچنین نجفی سرمربی تیم ملی و نصر اصفهانی مربی تیم تشکر می‌کنم. امیدوارم که همگی سال خوبی در پیش داشته باشند.