مرادنیا : سالن تخصصی تیراندازی در سنندج احداث می‌شوداستاندار کردستان گفت: سالن تخصصی هیات تیراندازی کردستان در سنندج احداث می‌شود تا این رشته ملی و مذهبی در استان بیشتر توسعه یابد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، علی دادگر با حضور در دفتر استانداری کردستان با بهمن مرادنیا استاندار این استان دیدار کرد.
در این دیدار مرادنیا اظهار داشت: سالن تخصصی هیات تیراندازی اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان در سنندج احداث می‌شود.
او ادامه داد: استان کردستان در بسیاری از زمینه‌های علمی و ورزشی از جمله در رشته تیراندازی دارای جوانان خلاق و مستعدی است و قطعا در صورت حمایت می توانند در این رشته به موفقیت‌های فراوانی دست پیدا کنند.
استاندار کردستان افزود: دولت برای ایجاد فضای شور و نشاط در جامعه آماده هرگونه سرمایه‌گذاری در عرصه‌های فرهنگی و ورزشی است و به طبع آن نیز در استان کردستان از بسیاری رشته‌های ورزشی و برنامه‌های فرهنگی حمایت مناسبی صورت می‌گیرد.
مرادنیا تصریح کرد: اخیرا با افتتاح چندین طرح سرانه فضای ورزشی استان در مقایسه با سرانه ورزشی کشور رشد قابل ملاحظه ای داشته ومسلما این امر زمینه رشد و شکوفایی جامعه ورزش استان را مهیا می‌کند.
وی گفت: تیراندازی و برخی دیگر از رشته‌های ورزشی با فرهنگ و باورهای اصیل مردم کردستان عجین شده و قطعا توجه به رشته تیراندازی نیز می‌تواند جایگاه استان را در کشور ارتقا بخشد.
او تاکید کرد: با برنامه ریزی‌های به عمل آمده در آینده نزدیک سالن تخصصی رشته تیراندازی در سنندج و نیز تعدادی سایت اهداف پروازی رشته تیراندازی در برخی از شهرستانهای استان احداث و در اختیار علاقمندان به این رشته قرار می‌گیرد.
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: این سالن به مساحت بیش از 500 متر مربع و امکانات حرفه ای و استاندارد رشته تیراندازی در مجموعه ورزشی 22 گلان سنندج احداث می‌شود.
مرادنیا در پایان خواستار برگزاری مسابقات و جشنواره‌های تیراندازی با مشارکت مردم وعلاقمندان در سطح استان شد و تصریح کرد: رشته‌های ورزشی، موسیقی و بسیاری دیگر از برنامه های فرهنگی می تواند سطح شور و نشاط و روحیه مسئولیت پذیری اجتماعی را افزایش دهد.
استاندار کردستان اظهار داشت: با برگزاری این قبیل گردهمایی‌ها علاقمندان می توانند در فضای شور و نشاط با هم به رقابت پرداخته و درنهایت شور و هیجان جامعه بطور اصولی تخلیه شده و روحیه شادابی و تعامل اجتماعی در جامعه تقویت می‌شود.

وی گفت: خوشبختانه مردم کردستان همواره به ورزش تیراندازی به عنوان امری مقدس نگاه مثبتی داشته اند، بطوریکه در چند سال گذشته برای حفظ محیط زیست و گونه‌های جانوری شکارچیان کردستانی پیش قراول شکستن و آتش زدن تفنگهای شکاری و رهاسازی پرندگان در کشور بوده‌که این امر نشان از فرهنگ اصیل و والای مردم کردستان است.

استاندار کردستان در پایان گفت: برخی از رشته‌های ورزشی هنوز در جامعه گمنام و کمتر به آنها توجه شده‌است که در صورت معرفی صحیح قطعا ضمن توسعه این رشته‌ها و جذب علاقمندان در آینده نیز قهرمانان و نام آوران فراوانی نیز به کشور معرفی خواهند شد.