علی دادگر: ایران جزو پنج قدرت اول رشته تفنگ بادی در دنیاسترییس فدراسیون تیراندازی با تاکید بر اینکه ایران در تفنگ بادی جزو پنج تیم قدرتمند دنیاست گفت: ۷۲ سال از تاسیس فدراسیون تیراندازی در کشور می‌گذرد ولی بهترین عملکرد این فدراسیون در شرایط سخت امسال کسب‌شده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، علی دادگر در مجمع سالیانه هیات تیراندازی با اشاره به جایگاه تیراندازی ایران در جهان افزود: کشورهای مختلف در رشته تیراندازی سرمایه‌گذاری‌های بسیار سنگینی انجام داده‌اند و این در حالی است که ایران باوجود تمام محدودیت‌ها در میدان‌های مختلف به مبارزه با ورزشکاران سایر کشورها رفته و در این زمینه افتخارهای بزرگی کسب کرده است.
وی اظهار داشت: درحالی‌که برای تامین ساچمه ورزشکاران با مشکل مواجه هستیم، کشور هندوستان برای چهار سال آینده ورزشکاران خود ساچمه در اختیار دارد ولی بااین‌وجود نتایج تیم تیراندازی ایران در ماه‌های اخیر بسیار درخشان و بی‌نظیر بوده است.
وی توسعه تیراندازی را یکی از اولویت‌های این فدراسیون دانست و گفت: تفاهم‌نامه‌ای میان فدراسیون تیراندازی و وزارت آموزش‌وپرورش به امضا رسیده است تا آموزش همگانی تیراندازی در دستور کار قرار گیرد.
دادگر تاکید کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه آموزش رایگان تیراندازی به ۲۰۰ هزار دانش‌آموز سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت که این اقدام در راستای پشتوانه سازی برای این رشته ورزشی است.
وی اظهار داشت: کسب ۶ سهمیه ارزشمند المپیک برای نخستین بار در تاریخ فدراسیون ازجمله دستاوردهای درخشان این فدراسیون در سال جاری است و کسب ۴ سهمیه از طریق رنکینگ جهانی هدف‌گذاری شده است.
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی جزو پنج کشوری است که تمام سهمیه المپیک خود را در مرحله اول کسب کرده است ادامه داد: تیراندازان کشورمان از طریق رنکینگ جهانی، امکان کسب ۴ سهمیه دیگر را دارند که برای کسب این سهمیه‌ها تلاش فدراسیون ادامه دارد.
دادگر بابیان اینکه عملکرد تیراندازان کشور، موجب ارتقای جایگاه این فدراسیون در ورزش کشور شده است گفت: کسب ۲ مدال المپیک در رشته تیراندازی انتظار وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک کشور می‌باشد که تلاش فدراسیون تحقق این انتظار است.
مجمع سالیانه هیات تیراندازی استان قم با حضور علی دادگر رییس فدراسیون تیراندازی، رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان قم، حسین مهرساز رییس هیات و اعضای مجمع در محل سالن جلسات اداره کل این استان برگزار شد.
برهمین اساس در این مجمع عملکرد هیأت و برنامه های پیش رو، و گردش مالی سال جاری مورد بررسی قرار گرفت.
در پایان نیز رییس فدراسیون تیراندازی از سالن ۲۰ خط این استان واقع در مجموعه ورزشی میثم قم است بازدید کردند.