اینانلو: مشکلات تیراندازی حل شود به جایگاه هند و چین می‌رسیم/ همکاری فدراسیون ایران عالی بودسرمربی ایرانی تیم تیراندازی اندونزی گفت: تیراندازان ایرانی این توانمندی را دارند که تعداد سهمیه‌های خود را نسبت به المپیک دوره قبل افزایش دهند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، ابراهیم اینانلو، سرمربی ایرانی تیم‌ تفنگ اندونزی پس از کسب اولین سهمیه تاریخ تیراندازی این کشور، گفت: این اولین بار بود که اندونزی سهمیه المپیک در رشته تیراندازی گرفت و خودشان باورشان‌ نمی‌شد ولی من چهار - پنج ماه پیش در جلساتی که با آنها داشتم گفتم یکی از هدف های من کسب سهمیه است چون این تیم توانمندی این کار را داشت.
وی عنوان کرد: اردوهای فشرده در اندونزی و یک اردوی 10 روزه در هانوفر داشتیم. در آسیا کسب سهمیه در تفنگ بادی سخت است که خوشبختانه این‌ امر محقق شد و کاروان اندونزی یک تیرانداز در تفنگ بادی 10 متر بانوان در المپیک 2020 توکیو خواهد داشت. اندونزی در بدمینتون و برخی از رشته‌ها خوب است ولی در تیراندازی آنچنان خوب نبود.
سرمربی ایرانی تیم‌ تفنگ اندونزی یادآور شد: حدود یک سال از بازی‌های آسیایی می‌گذرد و آنها زیر ساخت‌های خوبی دارند. یک سالن تیراندازی در پالمبانگ‌ دارند ولی اکثر تمرینات ما در جاکارتا برگزار می‌شود. آنها تا الان مربی حرفه‌ای نداشتند. از همان اول چند مرحله اردوی انتخابی گذاشتم و حدود 12 نفر انتخاب کردم و این افرادی که در مسابقات حضور دارند، چکیده آنها هستند.
اینانلو تاکید کرد: در حال حاضر خانم الهام هاشمی به ایران برگشته و این تجربه‌ای بود که من دوست داشتم داشته باشم و وقتی به ایران برمی‌گردم کمک کنم. امیدوارم ایران در المپیک به اولین مدال برسد و تیراندازان ایرانی روی سکو بروند.
وی در پاسخ به این سوال که قراردادش با اندونزی تا چه زمانی خواهد بود، گفت: قراردادی 6- 7 ماهه و تا آخر سال 2019 میلادی دارم چون مسابقات جنوب شرق آسیا را در پیش دارند که برایشان اهمیت دارد. در این مدت چندین بار صحبت داشتیم اما روز گذشته با من در مورد ادامه همکاری جدی صحبت کردند و می‌خواهند تا المپیک بمانم. باید ببینم شرایط چگونه است چون موقعیت خانواده‌ام برایم اهمیت دارد.
اینانلو در خصوص همکاری فدراسیون برای حضورش در اندونزی خاطرنشان کرد: همکاری فدراسیون تیراندازی ایران عالی بود حتی روز آخر حضورم در ایران با من جلسه گذاشتند و از من تقدیر کردند. دادگر معتقد بود این توانمندی تیراندازی ایران است که ترانسفر مربی دارد و قطعا این توامندی دوباره به ایران باز می‌گردد.
وی در پاسخ به این سوال که اگر مشکلات سخت افزاری و فشنگ ایران حل شود، جایگاه این رشته را چگونه می بینید، گفت: در هانوفر که بودیم یکی از مربیان خوب آلمان می‌گفت من برای شاگردانم ایران را مثال می‌زنم که بدون فشنگ و در شرایط سخت سهمیه المپیک می‌گیرند و فینالیست المپیک می‌شوند. خیلی از مشکلات تیراندازی ما به تحریم‌ها برمی‌گردد و اگر برطرف شود جایگاه ما در آسیا مانند هند و چین خواهد بود.
سرمربی سابق تیم تفنگ کشورمان در پایان گفت: امیدوارم در روزهای باقیمانده بچه‌های ایران سهمیه‌های بیشتری بگیرند. آنها این توانمندی را دارند که بیشتر از 5 سهمیه دوره قبل، سهمیه بگیرند.