مهیار صداقت در تفنگ بادی فینالیست شد/ تیم ایران مدال برنز را برگردن آویختدر نخستین روز رقابتهای تیراندازی قهرمانی آسیا، مهیار صداقت تیرانداز شایسته کشورمان در رشته تفنگ بادی مجوز فینال را کسب کرد و تیم ایران صاحب مدال برنز شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا درحالی از امروز در شهر دوحه قطر آغاز شد که در رشته تفنگ بادی آقایان، مهیار صداقت با 625.7 امتیاز به عنوان نفر هفتم راهی فینال شد.
در این رشته، حسین باقری و امیر محمد نکونام دو تیرانداز دیگر کشورمان با 623.5 و 623.4 امتیاز به عنوان نفر پانزدهم و شانزدهم آسیا به کار خود پایان دادند. در این رقابتها 59 ورزشکار حضور داشتند.
در بخش تیمی نیز پس از تیم های چین و کره جنوبی، تیم ایران با ترکیب حسین باقری، امیرمحمد نکونام و مهیار صداقت با 1872.6 امتیاز به مقام سوم دست یافت و مدال برنز را برگردن آویخت.
فینال این مسابقات تا دقایقی دیگر برگزار می شود ضمن اینکه مرحله مقدماتی تپانچه 25 متر رپید فایر با حضور دو نماینده کشورمان علیرضا غیاثی و چنگیز مسیب زاده در روز اول با کسب 274 و 265امتیاز به پایان رسید که مرحله نهایی آن فردا برگزار خواهد شد.
گفتنی است آرش آذرآبادی، هانیه خندان و مجید نظامی از داروان کشورمان به دعوت از کنفدراسیون آسیا در این رقابت ها حضور دارد.
چهاردهمین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک از 14 تا 23 آبان ماه در شهر دوحه قطر در حال برگزار است.