جام‌بزرگ: تمام هدفم کسب سهمیه المپیک است/ نمی‌توانم تنها شانسم را برای المپیک از دست بدهممه‌لقا جام بزرگ ملی‌پوش تیراندازی گفت: اتفاق خوبی است که مسئولان تصمیم گرفته‌اند ما را به اردوی هانوفر اعزام کنند تا بتوانیم با فشنگ‌ بیشتری تیر بزنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، مه لقا جام بزرگ در خصوص آخرین وضعیت خود اظهار داشت: سال گذشته اتفاق بدی برای من افتاد و از ناحیه زانو و مچ پا دچار شکستگی شدم که باعث شد دوره درمان من بسیار طولانی شود. حتی اکنون هم با درد تمرین می‌کنم اما نمی‌توانستم تنها شانسم را برای المپیک از دست بدهم و خوشبختانه نسبت به گذشته پیشرفت خوبی داشته‌ام.
وی ادامه داد: مدتی است که تمریناتم‌ را آغاز کردم‌. پیش از آغاز مسابقات جهانی برزیل با رکوردی که داشتم برای حضور در سه وضعیت انتخاب شدم و در آنجا عملکرد بدی نداشتم. از آنجایی که چند تیرانداز آسیایی در تفنگ سه وضعیت بیشتر سهمیه المپیک را نگرفته‌اند، همین باعث شده تا در مسابقات قهرمانی آسیا کار سختی پیش‌رو داشته باشیم.
ملی‌پوش تیراندازی تصریح کرد: از آنجایی که سهمیه تفنگ بادی در بخش بانوان برای المپیک تکمیل شده باید در سه وضعیت سهمیه بگیریم. تاکنون تیراندازان چین و کره‌جنوبی موفق به کسب سهمیه المپیک شده‌اند و بقیه تیراندازان در این راه ناموفق بودند. مسابقات قهرمانی آسیا دوحه آخرین شانس ما برای به دست آوردن سهمیه المپیک است و باید با تمرکز بالایی در آنجا حضور یابیم تا بتوانیم سهمیه را کسب کنیم.
جام‌بزرگ در خصوص اعزام تیراندازان به اردوی هانوفر آلمان گفت: امیدوارم شرایط بهتری برای تمرین کردن با فشنگ برای ما مهیا شود. اتفاق مثبتی است که مسئولان تصمیم گرفته‌اند ما را به اردوی هانوفر اعزام کنند تا بتوانیم در آنجا با فشنگ‌ بیشتری تیر بزنیم.
وی در مورد اینکه اگر به المپیک صعود نکند، چه برنامه‌ای برای آینده‌اش خواهد گرفت، توضیح داد: تمام هدف من این است تا در دوحه سهمیه را بگیرم تا بتوانم برای سومین‌بار طعم حضور در مسابقات المپیک را بچشم. اگر هم این اتفاق برایم رخ ندهد سعی می‌کنم تمریناتم را بیشتر کنم تا در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ و المپیک ۲۰۲۴ برای کشورم نتیجه بهتری کسب کنم.
ملی‌پوش تیراندازی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم در دوحه مردم ما را دعا کنند تا در بقیه رشته‌ها مانند تپانچه و اهداف پروازی بتوانیم سهمیه را بگیریم تا با بیشترین تعداد نفرات به المپیک برویم.

منبع: میزان