سرمربی تیم ملی تپانچه : امید داریم در قطر بین دو تا سه سهمیه المپیک کسب کنیم/ در ریو تنها با یک امتیاز سهمیه را از دست دادیماحمد نجفی، سرمربی تیم ملی تپانچه گفت: امید زیادی داریم در مسابقات قهرمانی آسیا بین دو تا سه سهمیه به دست بیاوریم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، احمد نجفی در خصوص آمادگی تیراندازان پیش از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: آخرین اردوی تیم تپانچه از پنجشنبه هفته جاری را آغاز و تا پیش از اعزام به مسابقات تمرینات را پیگیری خواهیم کرد.
وی ادامه داد: خوشبختانه تیراندازان از نظر فنی و آمادگی روانی در شرایط خوبی قرار دارند. هفته آینده با برگزاری مسابقه درون اردویی نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را مشخص خواهیم کرد. همچنین ورزشکاران ما از حضور یک ماساژور متخصص برای تقویت و آمادگی بیشتر بهره می‌برند. از سوی دیگر، رکوردهای آنها در وضعیت خوبی قرار دارد.
سرمربی تیم ملی تپانچه در خصوص اینکه در مسابقات قهرمانی آسیا شانسی برای کسب سهمیه داریم یا خیر، گفت: خیلی بد شانس بودیم که در جام‌جهانی ریو تنها با یک امتیاز سهمیه را از دست دادیم وگرنه تیراندازان ما لیاقت این را داشتند تا در آنجا سهمیه بگیرند. امید زیادی داریم در مسابقات قطر بین دو تا سه سهمیه به دست بیاوریم. با توجه به اینکه بیشتر تیراندازان آسیایی سهمیه المپیک گرفته‌اند، تیراندازان ما با آرامش بیشتری در دوحه ظاهر می‎شوند و می‏‎توانند بهترین عملکرد را داشته باشند. در صورت کسب سهمیه به طور حتم برنامه تمرینی فشرده‌ای برای تیراندازان رشته تپانچه برای رسیدن به بالاترین سطح از آمادگی قبل از المپیک در نظر خواهیم گرفت.
نجفی در خصوص امکانات موجود تصریح کرد: خوشبختانه از لحاظ فشنگ و اردو در شرایط خوبی قرار داریم و تا جایی که شده، مسئولان فدراسیون تلاش کرده‌اند برای ما پیش از حضور در مسابقات بهترین شرایط را فراهم کنند تا تیراندازان بدون مشکل به تمرینات‌ بپردازند.
وی در مورد برگزاری اردو در هانوفر آلمان اظهار داشت: از مسئولان فدراسیون تیراندازی درخواست کرده‌ایم در صورت امکان به اردوی هانوفر برویم و خوشبختانه با این موضوع موافقت شده است. به هر حال برگزاری اردو در کشوری مانند آلمان که از لحاظ امکانات در وضعیت مساعدی قرار دارد، به تیراندازان ما کمک بیشتری خواهد کرد تا در این اردو با تعداد فشنگ بیشتری تمرین کنند.
منبع : میزان