علی دادگر: جایگاه جهانی ایران در رشته تیراندازی روندی صعودی داردرئیس فدراسیون تیراندازی کشور گفت: ایران جزو پنج کشور برتر قاره آسیا در رشته تیراندازی محسوب می‌شود و جایگاه ایران در این رشته ورزشی در سطح جهان در حال ارتقا و رو به بهبود است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، علی دادگر عصر روز پنجشنبه 17 مردادماه در نشست مجمع سالانه هیأت تیراندازی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج مرکز این استان اظهار داشت: ارتقای روز افزون جایگاه تیراندازی ایران در دنیا مربوط به هر دو بخش مردان و زنان است و ورزشکاران رده سنی جوانان ، موفقیت های بیشتری در سال های اخیر کسب کرده اند.
وی افزود: فدراسیون تیراندازی به دلیل تحریم های یک جانبه اقتصادی دشمنان و افزایش بی رویه نرخ ارز، دارای محدودیت جدی در تامین منابع مالی و لوازم ضروری است و در زمینه تهیه سلاح، سیبل، ساچمه و فشنگ برای هیأت های استانی مشکلات متعددی دارد.
رئیس فدراسیون تیراندازی بدون اشاره به مبلغ، بیان کرد: بودجه امسال این فدراسیون حدود ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
دادگر عنوان کرد: فدراسیون، هیأت های استانی و ورزشکاران رشته تیراندازی کشور سال دشواری را به لحاظ منابع مالی و اعتباری پیش رو دارند و چاره ای جز مقاومت و قناعت کردن نیست.
وی ادامه داد و گفت: در این شرایط توانستیم یکی از بانک های کشور را حامی مالی فدراسیون تیراندازی کنیم.
دادگر اظهار داشت: یکی از برنامه های مهم امسال فدراسیون تیراندازی آموزش همگانی و رایگان این رشته ورزشی به نسل جوان کشور است.
وی افزود: اجرای این طرح از مهرماه ۱۳۹۸ در تمامی استان های کشور آغاز می شود و بر اساس برنامه باید تا پایان امسال ۲۰۰ هزار نفر در ۲ بخش پسران و دختران آموزش داده شوند.
رئیس فدراسیون تیراندازی بیان کرد: امکانات مورد نیاز برای اجرای این طرح از قبیل تفنگ، تپانچه، سیبل، ساچمه و فشنگ از سوی فدراسیون در اختیار هیأت های استانی قرار می گیرد.

دادگر عنوان کرد: یکی از مهمترین اهداف فدراسیون برای اجرای این طرح قهرمان پروری و پشتوانه سازی برای تیم های ملی رده های مختلف سنی مردان و زنان است.
وی ابراز داشت: سامانه ملی فدراسیون تیراندازی با هدف شفاف سازی هر چه بهتر امور راه اندازی شده و در آینده باید تمامی فعالیت های مربوط به این رشته ورزشی در استان ها از جمله نام نویسی کاندیداها برای شرکت در مجامع انتخاباتی، اقدام های مالی، برگزاری دوره های آموزشی داوری و مربیگری و اعزام ورزشکاران به رقابت های ملی یا بین المللی از طریق این سامانه انجام شود.
دادگر اظهار داشت: تفاهم نامه همکاری بین فدراسیون تیراندازی با یکی از کارخانه های اسلحه سازی کشور برای تأمین سلاح، ساچمه و فشنگ با قیمت ارزان تر منعقد شده است.