علی دادگر: درتلاشیم تعداد سهمیه های المپیک را اضافه کنیم/ رسانه ها بازوی اصلی و کمک حال فدراسیون ها هستندرئیس فدراسیون تیراندازی گفت: در آستانه یک کار بزرگ هستیم و در تلاشیم تعداد سهمیه های المپیک را اضافه کنیم. امیدوارم با تلاش همه بهترین نتیجه را بگیریم. بعد از آن کار ما شروع می شود به این صورت که روی ورزشکارانی که سهمیه گرفته اند تمرکز کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: فدراسیون تیراندازی در آستانه آزمون بزرگ کسب سهمیه المپیک است و تمام تلاش ما این است که در سه ماه باقیمانده به سهمیه کشور و تیراندازی اضافه کنیم. بعد از کسب سهمیه باید روی تیراندازان المپیکی کار کنیم و امیدواریم سهمیه و مدال‌های خوبی کسب کنیم‌. از رسانه‌ها می‌خواهم در این راه به ما کمک کنند.
وی در خصوص اعزام اهداف پروازی به مسابقات جهانی فنلاند گفت: در اهداف پروازی در تراپ فرشید عبدالمحمدی هدایت تیم را برعهده دارد. در ارمنستان یک مربی آوردیم که اثرات مثبتی داشت. رکوردها نشان می‌دهد در تراپ شرایط خوب است ولی در اسکیت رامتین بشارتی رکورد کشور را بعد از 4 سال شکست. اگر ورزشکاران ما همین رکوردها را در قزاقستان تکرار کنند سکوی نخست برای ایران خواهد بود. البته در تیراندازی چیزی قابل پیش بینی نیست.
دادگر یادآور شد: رکوردهای بچه‌ها اگر در فنلاند تکرار شود بشارتی وارد فینال می‌شود و دوستی در لبه ورود به فینال است. تلاش ما حضور آنها در فینال و کسب سهمیه خواهد بود. عملکرد اهداف پروازی مثبت است و ما به آنها امیدواریم. با توجه به مشکلات اقتصادی سیاست ما و وزارت ورزش بر این است که از اعزام غیر ضروری و افراد اضافه پرهیز کنیم.
وی ادامه داد: به کنفدراسیون آسیا و جهانی، شرکت توسعه، وزارت دفاع، هتل ها و هواپیمایی فدراسیون بدهکار بود که ما پرداخت کردیم. فدراسیون به جز بدهی های روز بدهی خاصی ندارد. نزدیک به ۴ میلیارد فدراسیون پرداخت کرده است. بدهی مالیاتی هم داریم. از ۹۱ تا ۹۵ باید اظهارنامه مالیاتی پر می کردیم اما فدراسیون چون فکر می کردند به ورزش مالیات نمی خورد اظهارنامه پر نکرده بودند. فدراسیون قبل از تصدی من اظهارنامه پر نکرده بود. در مجموع نزدیک به ۹.۵ میلیارد بدهی داریم و حساب های فدراسیون مسدود است و پول ها بلوکه شده است.
رئیس فدراسیون تیراندازی تاکید کرد: در جلسات مشترک با وزارت ورزش این موضوع عنوان شده و توان و اختیار مالی از فدراسیون‌ها سلب شده است. دکتر سلطانی‌فر به وزیر دارایی نامه زده تا این عملیات متوقف شود تا در ماده 151 مورد بررسی شود. دژپسند هم به عوامل زیر مجموعه گفته که به نظر می‌رسد فدراسیون ها معاف هستند. امیدوارم این موضوع در دو وزارتخانه حل شود.
رییس فدراسیون در خصوص درخشش جوانان در مسابقات جهانی آلمان افزود: خداراشکر در دو سال اخیر با توجه به رکوردها و جایگاه جوانان در جهان، در تیم تفنگ و تپانچه پشتوانه‌های خوبی داریم. در مورد آینده تیم ملی نگران نیستیم.
وی تصریح کرد: فدراسیون تیراندازی اولین چراغ سهمیه را روشن کرد. ما 3 رویداد پیش رو داریم و برای افزایش سهمیه ناامید نیستیم. درباره فشنگ و مهمات بگویم تولیدات داخلی به ما جواب نمی‌دهد و باید از فشنگ خارجی استفاده کنیم. این مشکل از قبل بوده و ما به دنبال راه حل هستیم. درباره ساچمه مشکلی نداریم و در اهداف پروازی در داخل از تولیدات داخلی استفاده می‌کنیم. مشکلات ما عمیق است. برای تهیه فشنگ مجبوریم تیم را زودتر اعزام کنیم تا تیم بتواند با فشنگ استاندارد تمرین کند.
رییس فدراسیون گفت: استعداد تیراندازی عصر جدید را شناسایی کردیم و با حضور داوران عصر جدید سالن تیراندازی در شهرستانی در کرمان را افتتاح کردیم‌ تا فرصتی باشد تا استعدادها را بشناسیم.
وی در خصوص شرایط کسب سهمیه المپیک گفت: پیش بینی می‌کنیم که 4 سهمیه المپیک کسب کنیم‌ البته ممکن است نوساناتی هم باشد ولی در رابطه با مدال نه می‌توانم و نه قولی می‌دهم ولی آرزوی من این است که مدال المپیک را بر گردن تیراندازان بیندازم.