سرمربی تیم دانشجویان: عملکرد تیراندازان ایران فراتر از انتظار بودسرمربی تیم ملی تیراندازی دانشجویان ایران، گفت: نمایندگان ایران در یونیورسیاد ۲۰۱۹ موفق به کسب ۲ مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز شدند که این نتیجه فراتر از انتظار بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، مریم طالبی در این خصوص، گفت: بیش از ۸۰ درصد تیراندازان اعزامی به یونیورسیاد از ملی پوشان این رشته هستند که یک سال گذشته را در اردوهای آمادگی و با حضور در مسابقات جهانی سپری کرده اند.
این ملی پوش سابق تیم تفنگ کشورمان که چهار سال پیش و در جریان بیشت و هشتمین دوره یونیورسیاد جزو مدال آوران کاراوان ایران بود، گفت: وقتی تیراندازی در کاروان دانشجویان حضور دارد، انتظار موفقیت از این تیم می رود و خوشبختانه نمایندگان ایران این توقع را برآورده کردند.
طالبی با قدردانی از فدراسیون تیراندازی و ورزش های دانشگاهی، گفت: سطح بالای این رقابت ها قابل پیش بینی بود، زیرا در حال حاضر تیراندازان برای افزایش آمادگی برای کسب سهمیه المپیک در مسابقات متعدد شرکت می کنند. از سوی دیگر هفته گذشته بسیاری از تیراندازان در مسابقات قاره ای ایتالیا حضور داشتند و با آمادگی بالایی به یونیورسیاد آمدند.
این مربی ادامه داد: حضور دو مدالیست المپیک و چند دارنده مدال جهانی گویای سطح بالای این رقابت هاست.
۹ تیرانداز دختر و پسر ایرانی در رشته تفنگ و تپانچه در سی امین دوره یونیورسیاد حضور داشتند.
تیراندازان ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز در این رقابتها کسب کردند.