خدمتی: خوشحالم از اینکه در موفقیت ایران نقش دارمدارنده سهمیه تیراندازی المپیک ۲۰۲۰ توکیو گفت: از اینکه سهمی در موفقیت کاروان ایران در یونیورسیاد دارم بسیار خوشحالم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، نجمه خدمتی و مهیار صداقت دو تفنگدار دانشجو و جوان کشورمان روز گذشته در جریان پنجمین روز سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان پس از صعود به فینال رقابت ها با عبور از سد تیراندازان کره جنوبی عنوان قهرمانی میکس تیم تفنگ ۱۰ متر بادی را از آن خود کردند.
نجمه خدمتی پس از کسب این موفقیت اظهار داشت: رشته تیراندازی با تمام رشته های ورزشی تفاوت جدی دارد و تمام تلاش یک تیرانداز با کمتر از یک دهم امتیاز در برابر چشمانش نابود می شود.
وی افزود: یک تیرانداز بیش از آمادگی تکنیکی و فنی و حتی جسمانی نیاز به آمادگی روانی دارد و انتظارات بخش های مختلف بدترین سم برای یک تیرانداز محسوب می شود.
خدمتی تصریح کرد: هیجان و استرس ناشی از آن ضربان قلب تیراندازان را در سطح بسیار زیادی افزایش داده به گونه ای که گاهی تکان های ناشی از آن تعادل بدن را بر هم زده و تیر در هدف نمی نشیند.
تیرانداز ۲۳ ساله کشورمان خاطرنشان کرد: همه تیراندازان انتخابی و اعزام شده به مسابقات هدف و خواست اصلی شان کسب سکو و مدال است همانطور که هدف تک تک ما در جام های جهانی کسب سهمیه برای المپیک بوده است.
خدمتی تاکید کرد: قصد مقایسه هیچ رشته ای را ندارم اما در برخی رشته ها ایجاد هیجان امکان موفقیت را افزایش می دهد اما این باور باید ایجاد شود که تیراندازی نیاز جدی به آرامش روانی دارد.