برگزاری دوره مربیگری حرفه ای با حضور سماکین در آذربایجان‌غربیدبیر هیات تیراندازی آذربایجان‌غربی گفت: با حضور الکساندر سماکین سرمربی اوکراینی تیم ملی تپانچه ایران، دوره مربیگری حرفه ای در این استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، رحیم آهوپای تصریح کرد: با حضور الکساندر سماکین سرمربی اوکراینی و نصراصفهانی مربی تیم ملی تپانچه، دوره مربیگری حرفه‌ای تیراندازی در آکادمی هیات تیراندازی آذربایجان غربی به مدت سه روز برگزار شد.
وی تصریح کرد: این دوره با هدف انتقال دانش و تجربه مربیان مطرح و به نام خارجی صورت گرفت و خوشبختانه دست آوردهای بسیار خوبی به همراه داشت. 45 مربی تپانچه استان با حضور در این دوره با آخرین فنون و علم تیراندازی آشنا شدند که بی شک نتایج آن در روند فعالیت های این عزیزان و تیراندازان استان تاثیر به سزایی خواهد داشت.
آهوپای همچنین به دیدار سماکین با چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی نیز اشاره کرد و گفت: این نشست صمیمی نشان می دهد مدیران استانی نیز به اهمیت موضوع واقف هستند و جا دارد از حمایت ها و نگاه مدیریتی مسئولان ورزش استان نیز تقدیر و تشکر کنم.
دبیر هیات تیراندازی آذربایجان‌غربی تاکید کرد: این دوره با همکاری فدراسیون تیراندازی و بر اساس وعده هایی که از قبل داده شده بود صورت گرفت، زمانی که صحبت از ورود مربیان مطرح خارجی به ایران به میان آمد در همان زمان قول داده شد این مربیان با سفر به استان های کشور دانش خود را نیز به مربیان داخلی انتقال دهند و امروز شاهد هستیم این اتفاق خوب در ورزش تیراندازی به واقعیت تبدیل شده که جا دارد از همه دست اندکاران و مسئولان تقدیر و تشکر کنم.
وی گفت: در پایان این دوره به ورزشکاران و مربیان شرکت کننده گواهی حضور در دوره داد شد و امیدوارم نتایج اثربخش آن را به زودی در تیراندازی استان شاهد باشیم.