سرمربی تیم ملی تفنگ: نتایج ملی پوشان در مونیخ، شرکت های تحریم کننده ایران را تحت تاثیر گذاشتسرمربی تیم ملی تفنگ ایران نتایج دختران در رشته تفنگ بادی در جام جهانی مونیخ را بهترین نتیجه تاریخ تیراندازی ایران دانست و اظهار داشت: نتایج ملی پوشان ایران در مونیخ به اندازه ای تاثیرگذار بود که یکی از شرکت های خارجی که پیش تر تحریم ها مانع از همکاری شان با ما بود، چند قطعه مورد نیاز را رایگان در اختیار ما قرار داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، هاشمی در خصوص نتایج تیم ملی تیراندازی در مونیخ اظهار داشت: به عنوان مربی تیم ملی تفنگ زنان، عملکرد ورزشکاران ایران در جام جهانی مونیخ را فوق العاده می دانم. تیم ملی تفنگ زنان ما در سه رشته شرکت داشتند که در تفنگ بادی سه نفر از چهار شرکت کننده ما (خانم‌ها خدمتی، صادقیان و کرم زاده) رکوردهای شخصی شان را ارتقا دادند؛ در این مسابقات با توجه به اینکه نجمه خدمتی در مسابقه قبلی، سهمیه المپیک توکیو را کسب کرده بود، در قسمت آزاد حضور داشت که با کسب رکورد خارق العاده ۶۳۳.۹ بالاترین امتیاز این دوره از مسابقات در رشته تفنگ بادی را نه تنها بین ١٨٩ شرکت کننده زن این رشته، بلکه بین تمامی ٣٦٧ نفر شرکت کننده زن و مرد، اصلی و آزاد رشته تفنگ بادی کسب کرد که رکورد جدیدی برای کشور بود و تنها ۰.۱ امتیاز با رکورد جهانی این رشته فاصله داشت.
هاشمی ادامه داد: در همین رشته آرمینا صادقیان با کسب امتیاز ۶۲۹.۶ به مقام نهم رسید که تنها ۰.۴ امتیاز تا رسیدن به فینال فاصله داشت و الهه احمدی و فاطمه کرم زاده با کسب امتیاز ۶۲۷.۸ و ۶۲۷.۷ به مقام‌های هجدهم و نوزدهم این رشته (بین ١٤٨ نفر اصلی) دست یافتند.
نتایج دختران ما در تفنگ بادی، بهترین نتیجه تاریخ تیراندازی ایران بود.
وی افزود: در مجموع باید گفت نتایج دختران ما در تفنگ بادی، بهترین نتیجه تاریخ تیراندازی ایران بود که نسبت به مسابقات یک ماه پیش در پکن نیز پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشت. هرچند با اختلاف ناچیز از رسیدن به مدال یا کسب دومین سهمیه المپیک بازماندیم، اما یادمان نرود در جلسه فنی این مسابقات، آن را بزرگترین جام جهانی تاریخ تیراندازی معرفی کردند که در آن ٩٠٢ ورزشکار شامل ١٥٨٩ استارتر از ٩٦ کشور جهان حضور داشتند و این در حالی است که در کل رشته‌های تفنگ و تپانچه زنان و مردان تنها ١٧ سهمیه المپیک توزیع می‌شد.
سر مربی پیشین تیم ملی تفنگ سنگاپور در ادامه افزود: در رشته سه وضعیت نیز در مرحله حذفی هر سه بانوی تیم ایران به مرحله رده بندی صعود کردند، اتفاقی که برای کمتر کشوری رخ می‌دهد اما به لطف خدا هر سه ملی پوش ما به این مهم دست یافتند، اما در مسابقه رده بندی متأسفانه ماشه نجمه خدمتی که الکترونیک بود، بعد از شلیک یک تیر قلق، دیگر عمل نکرد که بلافاصله آن را برای تعمیر بردیم و شرکت مربوطه ضمن ابراز تأسف عمیق، سیستم ماشه را کلاً تعویض کرد، در ادامه وقتی سلاح را برگرداندیم زمان قلق تمام شده بود و طبق مقررات به ایشان قلق تعلق نمی‌گرفت و مسابقه را بدون قلق، آن هم با ماشه جدید شروع کرد و در نتیجه در سری اول مسابقه ٧ امتیاز از دست داد و نهایتاً با کسب رکورد ١١٧٠ با اختلاف تنها ٥ امتیاز از رسیدن به فینال باز ماند؛ فاطمه کرم زاده نیز با امتیاز ١١٦٥، در کل ١٤ امتیاز رکورد شخصی اش در مسابقات سه وضعیت را بهبود بخشید و خانم احمدی با وجود کسب رکورد عالی ۱۱۷۸ در مسابقه حذفی، در این مرحله نتیجه قابل توجهی نداشت. و نهایتاً در رشته میکس تفنگ بادی که شامل یک تیرانداز زن و یک تیرانداز مرد است، ایران با ۲ تیم شرکت کرده بود. تیم اول متشکل از نجمه خدمتی و مهیار صداقت و تیم دوم متشکل از الهه احمدی و امیرمحمد نکونام که هر دو تیم ما با اقتدار کامل به مرحله نیمه نهایی این رشته رسیدند؛ رشته‌ای که ٧٦ تیم در آن رقابت می‌کردند و تنها ٨ تیم جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را به دست می‌آوردند که تیم اول ما با رتبه سوم و تیم دوم ما با رتبه هفتم به نیمه نهایی صعود کردند و این اتفاق پیروزی بزرگ دیگری برای ایران بود.
نتایج ملی پوشان در مونیخ، شرکت هایی که پیش تر با تحریم ایران از تامین قطعات خودداری کرده بودند را تحت تاثیر قرار داد. وی ادامه داد: نگاهی اجمالی به تیم‌های شرکت کننده‌ای که مدعی قهرمانی رشته میکس بودند مانند آمریکا و روسیه و همچنین تیم‌های قدری همچون چین و آلمانِ میزبان و دیگر کشورهای اروپاییی که هیچکدام از تیم‌هایشان به نیمه نهایی نرسیدند، اقتدار بچه‌های تیم ملی ایران را نشان می‌دهد. از صمیم قلب خدا را شاکرم که در آخرین روز مسابقات نیز، برتری تیراندازان زن و مرد ایران در تفنگ بادی بار دیگر به جهان تیراندازی اثبات شد به نحوی که وقتی بعد از مسابقات برای خرید ۲ قطعه به یکی از شرکت‌های تیراندازی که طی سال‌های گذشته بخاطر تحریم‌ها به تیم ایران هیچ فروشی نداشت، مراجعه کردیم، آنها تحت تأثیر نتایج مسابقات میکس، هر ۲ قطعه را رایگان در اختیار ما قرار داده و از ما خواستند تیراندازان کشورمان را تشویق کنیم تا از سلاح‌های آنها استفاده کنند.
سر مربی تیم ملی تفنگ زنان کشورمان خاطرنشان کرد: هرچند بقیه رشته‌های تیراندازی در حیطه مسؤولیت من نبودند اما خوب است اشاره‌ای کلی داشته باشم به موفقیت‌های دیگر تیراندازان کشورمان از جمله کسب رکورد خوب ١١٧٠ توسط پوریا نوروزیان در مسابقات سه وضعیت مردان، راه یافتن تیم میکس تپانچه (گلنوش سبقت الهی و وحید گل خندان) به نیمه نهایی، کسب مقام هشتم تپانچه ٢٥ متر و یازدهم تپانچه بادی توسط گلنوش سبقت الهی، کسب مقام دهم تپانچه بادی مردان با رکورد عالی ٥٨٢ توسط سجاد پورحسینی و دیگر نتایج خوب قهرمانان ایران. با آرزوی سربلندی ایران و ایرانیان در تمام عرصه‌های جهانی.
منبع: ایرنا