برخورداری:در تپانچه می‌توانیم حداکثر سهمیه المپیک را کسب کنیم/ اینانلو و هاشمی ترکیب خوبی در کادرفنی تیم ملی تشکیل دادندابراهیم برخورداری کارشناس تیراندازی کشورمان گفت: امید زیادی وجود دارد تا تیراندازان کشورمان در بخش تپانچه حداکثر سهمیه المپیک توکیو را کسب کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، برخورداری در خصوص شانس تیم ملی تیراندازی برای کسب سهمیه المپیک توکیو اظهار داشت: با توجه به اینکه جام‌جهانی مونیخ و قهرمانی آسیا قطر دو مسابقه پیش‌روی تیراندازان کشورمان برای به دست آوردن سهمیه المپیک محسوب می‌شود، امید زیادی وجود دارد تا تیراندازان با حداکثر ظرفیت در المپیک توکیو حضور یابند. الهه احمدی در المپیک ریو با اختلافی ناچیز مدال را از دست داد و به طور حتم اگر اتفاقات خوبی برایش رقم بخورد این پتانسیل در او وجود دارد تا در توکیو بهترین نتیجه ممکن را کسب کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در مسابقات چین و هندوستان رکوردهای خوبی توسط تیراندازان به ثبت رسید و این نشان از پیشرفت بالای ورزشکاران کشورمان دارد. با ادامه همین شرایط مطمئنم در تپانچه این پتانسیل و توانایی وجود دارد تا تیراندازان صاحب حداکثر سهمیه المپیک شوند.

پیشکسوت تیراندازی با اشاره به اینکه هنوز هم مشکل فشنگ در اردوی تیم ملی تیراندازی برطرف نشده است، گفت: به نظرم باید چند ارگان دست به دست هم بدهند تا مشکل تفنگ و مهمات برطرف شود. برگزاری اردوهای برون مرزی باعث می‌شود تا هم تیراندازان در آنجا به تمرین بپردازند و هم با مهمات خوب تمرین کنند.

ملی‌پوش پیشین تیم ملی تیراندازی در خصوص عملکرد ابراهیم اینانلو سرمربی تیم ملی تصریح کرد: اینانلو به علت اینکه در گذشته ورزشکار بوده و شناخت خوبی از این رشته و شرایط تیم ملی دارد، تا الان عملکرد قابل قبولی داشته است. خداراشکر با اضافه شدن خانم هاشمی به کادرفنی مربیگری تیم ملی ترکیب خوبی بین این دو نفر ایجاد شده و من شرایط کادرفنی را مثبت ارزیابی می‌کنم.

برخورداری در مورد عملکرد علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی خاطرنشان کرد: با توجه به منابع مالی و مشکلاتی که در دو سال اخیر گریبان فدراسیون تیراندازی را گرفته دادگر به سختی در تلاش است تا این مشکلات را کمتر کند. به نظرم مدیریت دادگر تا الان بی نقص و خوب بوده و امیدوارم شرایط در آینده بهتر از این شود.
منبع: میزان