مراحل راه اندازی مجتمع تیراندازی اردل پیگیری می‌شودفرماندار شهرستان اردل از انجام هماهنگی های لازم با حوزه ورزش و جوانان برای راه اندازی مجتمع تیراندازی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، محمود کیانی در دیدار رئیس هیات تیراندازی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت های بالقوه تیراندازی در شهرستان اردل بر لزوم توجه به این ظرفیت‌ها و هدایت آن به مسیر صحیح تأکید کرد و گفت: راه‌اندازی مجتمع تیراندازی این شهرستان و واگذاری آن به هیات تیراندازی اردل نیازمند انجام امور اداری است که این موضوع در حوزه مدیریتی پیگیری خواهد شد.
وی افزود: با فراهم نمودن زمینه فعالیت تیراندازان و علاقه‌مندان به این رشته در مجتمع تیراندازی شهرستان، امور مربوط به این رشته ورزشی ساماندهی شده و زمینه‌های بهتری برای رشد تیراندازی در شهرستان فراهم می‌شود.
رئیس هیات تیراندازی استان هم در این دیدار گفت: رشته تیراندازی در میان اقوام بختیاری از محبوبیت و اقبال ویژه‌ای برخوردار است و باید برای توسعه این رشته ورزشی و اجرای برنامه‌های استعدادیابی در شهرستان اردل، زیرساخت‌های لازم در نظر گرفته شود.
مریم سلطانی با اشاره به اینکه بخش اداری مجتمع تیراندازی اردل هم‌ اکنون به‌عنوان اداره ورزش و جوانان شهرستان مورد استفاده قرار گرفته است، افزود: تیراندازان اردلی نزدیک به 10 سال است که در انتظار بهره‌برداری از این فضای ورزشی هستند و اختصاص فضای لازم برای راه‌اندازی دفتر هیات تیراندازی در این مجتمع به عنوان نخستین قدم برای ساماندهی امور این رشته ورزشی، ضروری است.
وی تصریح کرد: تجهیز و راه‌اندازی کامل مجتمع تیراندازی اردل به عنوان یکی از پنج مجتمع تیراندازی ساخته شده در استان نیازمند اعتبارات ویژه ای است که این موضوع با همکاری فدراسیون تیراندازی در حال پیگیری است.
سلطانی همچنین به اجرای مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی در سال های گذشته در اردل اشاره کرد و گفت: برخی زیرساخت‌های لازم برای برگزاری این رقابت‌ها در شهرستان موجود است و در صورت خریداری دستگاه پرات بشقابک می ‌توان علاوه بر برپایی مسابقات در مناسب‌های مختلف، برنامه‌های تمرینی و آموزشی را به شیوه‌ای مطلوب دنبال کرد.
رئیس هیات تیراندازی چهارمحال و بختیاری، حضور داوران اردلی در رقابت‌های سراسری تیراندازی به اهداف پروازی در تهران را از امتیازات و ظرفیت‌های بسیار مهم تیراندازی این شهرستان دانست و یادآور شد: استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها، نیاز به توسعه تعاملات و همکاری‌های بیشتر میان رده‌های مختلف مدیریتی و اجرایی دارد.
گفتنی است، رئیس هیات تیراندازی چهارمحال و بختیاری، پنج شنبه، 23 فروردین 98 در سفری یک روزه به شهرستان اردل با فرماندار این شهرستان دیدار و درباره راهکارهای توسعه این رشته ورزشی گفت‌وگو کرد.
بازدید از مجتمع تیراندازی و محل برگزاری مسابقات تیراندازی اهداف پروازی و همچنین دیدار و گفت‌وگو با رئیس اداره ورزش و جوانان اردل و جمعی از تیراندازان و مسئولان هیات شهرستانی از دیگر برنامه‌های سفر سلطانی به این شهرستان به شمار می‌رود.