رستمیان: کسب نخستین مدال 25 متر تپانچه انگیزه ام را دوچندان کردبانوی ملی پوش تپانچه کشورمان پس از کسب نخستین مدال 25 متر تپانچه بانوان در رقابت های جام جهانی هند گفت: تنها هدف من کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو است و این مدال انگیزه من را دوچندان کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، هانیه رستمیان تصریح کرد: خیلی خوشحالم که نخستین مدال تپانچه 25 متر رقابتهای جام جهانی هند که برای نخستین بار به دست آمده، به نام من به ثبت رسید اما این مدال برنز تنها انگیزه من را دو چندان کرد چرا که هدف اصلی من کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو و حضور در جمع بهترین های جهان است.
وی ادامه داد: سطح مسابقات هند بسیار بالاست و همه تیم ها با آمادگی کامل و برای کسب سهیمه به میدان آمده اند، اگر نگاهی به مرحله مقدماتی داشته باشید خواهید دید رکوردهایی بالایی به ثبت رسیده که این کار تیراندازان را سخت می کند.
بانوی قهرمان کشورمان یادآور شد: با رکورد 584 و با دو نمره ارتقا نسبت به رکورد قبلی خودم که در مسابقات جوانان جهان به دست آورده بودم جواز حضور در فینال را کسب کردم. حضور در فینال آنهم در چنین شرایطی، تجربه ارزشمندی است چرا که همه حریفان من یا المپیکی بودند یا در جهان برای خود اسم و رسمی دارند، اما به نظرم تنها تفاوت من با آنها همین تجربه است.
رستمیان با اشاره به مشکلاتی که در تیراندازی وجود دارد گفت: رییس فدراسیون تیراندازی و مجموعه کاری تمام تلاش خود را به کار گرفته اند که مشکلات بچه ها را حل کنند اما برخی مشکلات خارج از توان فدراسیون و مجموعه ورزش است و همین محدودیت ها باعث می شود در چنین شرایطی فرصت ها را از دست بدهیم. اما ما در خانواده تیراندازی برای موفقیت و اعتلای ورزش کشورمان هم قسم شده ایم و با همه این مسایل برای بالابردن پرچم کشورمان تلاش خواهیم کرد.
وی در ادامه به حمایت های خانواده و تلاش در راه موفقیت نیز اشاره کرد. وی افزود: خانواده ام نقش بسیار موثری در موفقیت های من دارند که جا دارد در این جا از همه آنها تشکر کنم. مربی بدنساز و همه کسانی که همیشه کنار من بوده اند در این پیروزی ها نیز سهیم هستند و این حمایت ها را هیچگاه فراموش نخواهم کرد.