دادگر: برای رشد و موفقیت تیراندازی همه توان خود را به کار می گیریمهمزمان با دهه مبارک فجر، رییس فدراسیون تیراندازی در نشستی خبری با حضور اصحاب رسانه از مسابقات مهم سال آینده گفت و افزود: برای موفقیت تیراندازی و کسب سهمیه المپیک تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت و امیدوارم این تلاش ها به نتیجه برسد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، علی دادگر در نشست خبری خود افزود: در روزهای آینده در آستانه رقابت‌های جهانی هند و کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو هستیم و امیدواریم اولین سهمیه‌های المپیک را بدست بیاوریم. برای کسب سهیه کار آسانی پیش رو نداریم اما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست، مسابقات اولیه شاید سخت‌تر باشد اما در آخرین مسابقات که آسیایی است، طبیعتا کار راحت تری داریم.
وی ادامه داد: ما تاکنون در ادوار گذشته 8 سهمیه المپیک گرفتیم و سعی می‌کنیم آن را بیشتر کنیم. همچنین در اهداف پروازی نیز به دنبال کسب سهمیه هستیم و در صدد کسب مدال های خوشرنگ تیراندازی می باشیم. البته با مسائل مالی و کمبود مهمات فشنگ و ساچمه مواجه هستیم که از گذشته نیز بوده اما با این شرایط موفق به کسب نتایج خوبی شدیم ، از جمله در مسابقات جهانی کره نتایج خوبی به دست آمد هرچند که فقط نتیجه ضعیف بازی‌های آسیایی جاکارتا دیده شد.
دادگر در مورد تأمین فشنگ و ساچمه گفت: مهمات یا از خارج وارد می‌شود و یا از اردوهای خارجی تهیه می‌شود. تولید کنندگان داخلی نمی‌توانند جوابگوی ما باشند چرا که کیفیت تولیدات داخلی و مهمات خارجی تفاوت بسیار دارد. ما در این جا با مهمات داخلی تمرین می کنیم و در مسابقات با مهمات خارجی، با حریفان به رقابت می پردازیم که این مساله برای ورزشکاران و ملی پوشان مشکل ساز است.
رییس فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این سوال که آیا مشکلات اردوی هانوفر رفع شده، گفت: تیم ملی در سال‌های گذشته به اردوی هانوفر می‌رفت اما این دوره به دلیل نیامدن دعوت نامه و تعطیلات سال نو این امر انجام نشد ولی اردویی در دورتمند تدارک دیدیم که تیم ملی در آن حاضر شود. فقط شهر و زمان اردو تغییر کرده ، البته برای جبران این تغییرات، تیم ملی را چند روز زودتر به هند اعزام می‌کنیم تا تمرین مناسبی را داشته باشند.
وی با اشاره به تعامل فدراسیون و رسانه ها تاکید کرد: ما در مقابل رسانه‌ها پاسخگو هستیم اما دوست داریم بیشترعمل کنیم تا سخن بگوییم، تعدد رسانه ها و لطف آنها به تیراندازی زیاد است و اگر بخواهیم هر لحظه پاسخگو باشیم فرصتی برای کار نمی ماند، برای همین سخنگوی فدراسیون را انتخاب کردیم تا هر لحظه آماده پاسخگویی باشد و خود ما نیز هر 3 ماه یکبار سعی می کنیم در نشست های خبری پاسخگوی سئوالات اصحاب رسانه باشیم.
دادگر در مورد مربیان خارجی نیز گفت: سماکین در تپانچه و ماکسیموویچ در تفنگ تا بازیهای آسیایی جاکارتا و مسابقات کره با ما قرارداد داشتند و نتایج آن را هم در مسابقات جهانی کره دیدیم. اما بعد از جاکارتا با اتمام قرارداد ماکسیموویچ، او با قرارداد بالایی جذب ژاپن و میزبان بازیهای المپیک 2020 شد اما همچنان با سماکین ادامه خواهیم داد. در اهداف پروازی نیزهنریک آواکیان و فرشید عبدالمحمدی اسکیت و تراپ را هدایت خواهند کرد.
او در مورد فعالیت پسرش در اهداف پروازی نیز پاسخ داد: پسر من در ماده اسکیت کار می‌کند. در کشور ما شرکت کنندگان در این رشته بسیار کم هستند. پسر من هم در فدراسیون قبل هم حضور و کارت عضویت نیز داشت اما در این دوره حضورش پررنگ‌تر شد و من نیز برای ادامه کار او را تشویق می کنم. او با هزینه های شخصی در رکوردگیری‌ها حضور داشت و توانست رکورد خوبی را به ثبت برساند و چون رکورد خوبی داشت به تیم ملی دعوت شد. در تیراندازی رکوردها بر اساس دستگاه های الکترونیکی است و فرد نمی تواند در نتایج دخل و تصرف داشته باشد. اگر هر فرد دیگری هم باشد که نتایج خوبی به دست بیاورد به تیم ملی راه پیدا خواهد کرد چرا که تیم ملی جای بهترین هاست.
رییس فدراسیون تیراندازی در مورد بدهی فدراسیون تیراندازی نیز گفت: زمانی که فدراسیون را تحویل گرفتیم حدود ۱۷ میلیارد تومان بدهی داشتیم که با تدابیری که اتخاذ شد حدود ۴ میلیارد را به هر طریقی که ممکن بود پرداخت کردیم و در این مدت نیز بدهی جدیدی نیز نداشتیم. امیدوارم با کمک های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و با شیب ملایم مابقی آن را نیز پرداخت کنیم.
دادگر در مورد نشست سالیانه عمومی در کیش گفت: امسال اتفاق خوبی افتاد که هیات تیراندازی در مناطق آزاد نیز راه اندازی شد. همکاران ما در جزیره زیبای کیش درخواست کردند میزبانی مجمع عمومی فدراسیون به آنها واگذار شود که این مساله بررسی و مورد موافقت قرار گرفت. تمام هزینه ها با هیات کیش و اسپانسر مجمع است و فدراسیون در این خصوص هزینه ای را پرداخت نمی کند.
وی در مورد جنگ بین فوتبالیست‌ها و غیر فوتبالی‌هایی که این روزها وجود دارد گفت: من هیچ موضعی در این خصوص نمی‌گیرم ولی با توجه به اینکه در هیأت اجرایی هستم می دانم که همه نظرشان این است که به رشته‌های غیر فوتبالی هم بیشتر توجه شود.
گفتنی است در این نشست رضا ملک محمدی دبیر فدراسیون، بدرالملوک کهرنگی نایب رئیس بانوان، امین صانعی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی و ناصر رسولی عضو کمیته تیم های ملی نیز حضور داشتند.