سرمربی تیم ملی تفنگ: تیراندازی ایران پایه های محکمی دارد



سرمربی صربستانی تیم ملی تفنگ زنان و مردان ایران گفت: تیراندازی ایران پایه های محکمی دارد. با این حال رسیدن به موفقیت در رویدادهای مهم، نیازمند رسیدن به شرایط ایده آل در بخش های گوناگون است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، گوران ماکسیموویچ در آستانه اعزام تیم ملی تیراندازی ایران به جام جهانی آلمان تصریح کرد: تمام ورزشکارانی که اکنون در اردوی تیم ملی حضور دارند، از نظر فنی، آمادگی جسمانی و ذهنی در بهترین شرایط هستند. با این حال، تنها آمادگی تضمینی برای موفقیت نیست و در ورزش فاکتورهای غیرقابل پیش بینی زیادی، تاثیرگذار هستند.
وی در ادامه به حضور تیراندازان ایران در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اشاره کرد و گفت: شانس زیادی برای تکرار موفقیت های بازهای آسیایی اینچئون داریم.
ماکسیموویچ در خصوص ادامه همکاری با فدراسیون تیراندازی ایران، توضیح داد: تیراندازی در ایران پایه های محکی دارد و هدایت ورزشکاران سطح بالا، انگیزه ام را افزایش می دهد. تصور نمی کردم در زمان کوتاه، بتوانم ارتباط خوبی با ورزشکاران برقرار کنم.
این مربی صربستانی که اواخر ماه گذشته قرارداد همکاری با فدراسیون تیراندازی امضا کرد، ادامه داد: جام جهانی کره جنوبی میدانی برای محک زدن شرایط تیراندازان بود و به فکر نتیجه گیری در این رویداد نبودیم. هدف اصلی حضور موفق در رقابت های قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی جاکارتا است.
ماکسیموویچ با ابراز رضایت نسبی از عملکرد ملی پوشان ایران در جام جهانی کره جنوبی، عنوان کرد: رکورد تیراندازان در این مسابقات، چند دهم کمتر از رقابت های داخلی بود، اما از عملکرد کلی راضی هستم.
وی گفت: سطح مسابقات خارجی به طور طبیعی بالاتر از رقابت های داخلی است، ضمن اینکه تیم ملی ایران طی یکسال گذشته در مسابقات مهم خارجی حضور نداشت.
این مربی که مدال طلای المپیک را در کارنامه دارد، ادامه داد: مقداری از نارضایتی ام مربوط به ماده سه وضعیت بود، زیرا انتظار بیشتری در این ماده داشتم. البته بخشی از عملکرد تیم به شرایط غیر قابل پیش بینی آب و هوا و وزش باد شدید مرتبط می شد.
وی خاطر نشان کرد: علاوه بر حضور اندک تیراندازان ایران در رویدادهای مهم بین المللی، شرایط تمرینات از اهمیت بالایی برخوردار است که تجربیات ورزشکاران را افزایش می دهد.
منبع: ایرنا