مراسم معارفه مربی اسکیت برگزار شدمراسم معارفه هنریک آواکیان مربی تیم ملی اسکیت با حضور دبیر فدراسیون تیراندازی و ورزشکاران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، در این مراسم رضا ملک محمدی دبیر فدراسیون با اشاره به مسابقات پیش رو و حضور مربی تیم اسکیت گفت: از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های موجود استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم پرچم ایران را در عرصه های بین المللی به اهتزاز درآوریم.
وی تاکید کرد: از مهمترین ارکان این رشته نظم و اخلاق است و با رعایت آن و دوری از حاشیه می توانیم به قله های موفقیت صعود کنیم.
هنریک آواکیان نیز با اشاره به حضور دوباره اش در جمع ملی پوشان گفت: حدود 17 سال است که تیراندازی می کنم و از مهمترین افتخاراتم می توان به 9 عنوان قهرمانی در مسابقات قهرمانی کشور اشاره کرد، البته 25 مدال طلا از 30 روداد داخلی نیز از جمله کارنامه ورزشی من محسوب می شود.
وی وضعیت رشته اسکیت را تشریح کرد و گفت: از سال 85 رشته اسکیت به نوعی منحل شده بود و با نگاه فدراسیون جدید به این رشته جذاب دوباره احیاء شد که امیداورم در آینده ای نزدیک شاهد پیشرفت آن باشیم.
وی در ادامه افزود: من شناخت خوبی نسبت به تیراندازان اسکیت دارم و می دانم آنها چه ظرفیت و پتانسیلی دارند. من آمده ام تا با ایجاد یک فضای همدلی و صمیمی این ورزش را احیاء و به نقطه اوج برسانم .
گفتنی است ورزشکاران اسکیت در روزهای پنج شنبه و جمعه 10 و 11 آبان ماه تحت نظر آواکیان رکورد گیری کرده و توانمندی های خود را به نمایش گذاشتند.