برترین های مرحله اول مسابقات آزاد تیراندازی سلاح های بادی کشور معرفی شدندبا برگزاری مرحله اول مسابقات تیراندازی سلاح های بادی کشور، نفرات برتر رشته تفنگ معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، این دوره از رقابتها از صبح امروز با استقبال تیراندازانی از سراسر کشور در محل سالن 80 خط مجموعه ورزشی آزادی آغاز شد که طی آن در رشته تفنگ بادی آقایان و بانوان در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان نفرات برتر شناخته شدند.
پس از مرحله مقدماتی با برگزاری فینال رشته تفنگ بادی آقایان رده سنی نوجوانان و جوانان، امیرسیاوش ذوالفقاریان از سمنان، امیر محمدنکونام از تهران و آرشام مصریان از آذربایجان غربی به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم ایستادند.
در رشته تفنگ بادی آقایان رده سنی بزرگسالان، مهیار صداقت از تهران، هادی قره باغی از قم و پوریا نوروزیان از ایلام به ترتیب به مقام های اول تا سوم رضایت دادند.
در فینال رشته تفنگ بادی بانوان رده سنی بزرگسالان، پس از شلیک تیراندازان در نهایت، الهه احمدی از تهران، سیده زهرا هاشمی از خراسان رضوی و حسنا توتونچی از تهران به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
همچنین در رشته تفنگ بادی بانوان رده سنی جوانان و نوجوانان، نازنین زینب جعفری از تهران، آرمینا صادقیان از ایلام و روژان جلالیان از تهران به ترتیب عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
گفتنی است این رقابت ها با حضور علی دادگر رییس فدراسیون، بدرالملوک کهرنگی نایب رییس بانوان، رضا ملک محمدی دبیر فدراسیون و امین صانعی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی برگزار و از طریق شبکه سراسری خبر، واحد مرکزی خبر و رادیو ورزش پوشش داده شد.
یادآور می شود که گوران ماکسیموویچ مربی و قهرمان المپیک از نزدیک نظاره گره این دوره از رقابتها بود.
فردا این مسابقات در رشته میکس تیمی تفنگ با برگزاری فینال به پایان خواهد رسید.