علائی مقدم: تیراندازی باید سهم بیشتری از افتخارات ورزش قزوین داشته باشدمدیرکل ورزش و جوانان قزوین گفت: با توجه به استعدادهای موجود در تیراندازی، این رشته باید سهم بیشتری از افتخارات ورزش استان داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، عباس علائی مقدم در مجمع سالیانه هیات تیراندازی استان قزوین افزود: برای اصلاح نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت رشته المپیکی تیراندازی اقدام کنیم چرا که با توجه به ظرفیت های موجود خود در این رشته باید در جایگاه بالاتری قرار گیریم.
وی اضافه کرد: کمک اداره ورزش در سال جاری به هیات تیراندازی استان تنها مالی نبوده و علاوه بر تجهیز و توسعه در سایر زمینه ها نیز کمک هایی برای ارتقای این هیات صورت گرفته است.
علائی مقدم افزود:آمار بیمه شده این هیات در 10 ماه سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و باید استعدادیابی را برای رفع این کمبود به طور جدی در دستور کار قرار دهیم.
معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان نیز در این نشست گفت: تیراندازی از رشته های آمایشی و مدال آور است و به همین دلیل مورد حمایت جدی این اداره کل قرار دارد.
افسانه حسن نایبی افزود: از سال گذشته با در نظر گرفتن بسته حمایتی، تمامی رشته های آمایشی را با برنامه ریزی دقیق و صحیح مورد حمایت قرار داده و برای شکوفایی استعدادهای آنها اقدام می کنیم.
حسن نایبی افزود: در رشته تیراندازی در بخش مدیریت و قهرمانی ظرفیت های زیادی داریم و امیدواریم با ارائه تقویم ورزشی این رشته در سال 97 جایگاه های خوبی را در کشور و منطقه و بین الملل داشته باشیم.
رییس هیات تیراندازی استان قزوین نیز در این مجمع عمومی گفت: در سال قبل شاهد افتتاح و راه اندازی 2 سالن تیراندازی بودیم و همچنین 11 قهرمان این رشته در استان نیز در اردوهای تیم ملی حضور یافتند.
حسین زکی زاده افزود: 100 درصد برنامه مسابقات در سال گذشته برگزار کردیم که از جمله آنها چهار مسابقه همگانی بود.
وی با اشاره به گزارش عملکرد سال جاری این هیات ورزشی، افزود: امسال 86 مسابقه داخلی برگزار کردیم.
این مسئول ورزشی با اشاره به درخشش تیم های اعزامی قزوین به مسابقات کشوری،افزود: بیشتر تیم های استان در رقابت های مختلف کشوری امسال در مسابقات خود بر روی سکوهای اول یا دوم قرار گرفتند.