رسولی: کمیته استعدادیابی نوجوانان مستعد را شناسایی می کندمسوول کمیته استعداد یابی فدراسیون می گوید سطح رقابت های نوجوانان خوب بود و ما چند استعداد آینده دار را از دل همین مسابقات بیرون کشیدیم.

ناصر رسولی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون از اهداف برگزاری رقابت های تیراندازی نوجوانان گفت. وی خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری مسابقات پشتوانه سازی تیم های ملی است که تیرانداز های خوبی به تیم ملی وارد شوند. بزرگترین هدف ما امسال کسب سهمیه المپیک نوجوانان است که مسابقات انتخابی در آذر ماه در کشور ژاپن برگزار می شود و هر کشور آسیایی می تواند چهار سهمیه کسب کند که ما به دنبال کسب هر چهار سهمیه المپیک هستیم.
وی ادامه داد: سطح رقابت های نوجوانان بالا بود و ما چند استعداد خوب از دل همین مسابقات بیرون کشیدیم. تیراندازانی هستند که تنها چند ماه است که این رشته را آغاز کرده اند اما رکوردهای خوبی دارند. برگزاری چنین رقابت هایی مهم است زیرا نوجوانان زیر ذره بین هستند و رکوردشان از سوی مربیان تیم ملی رصد می شود.
مسوول کمیته استعداد یابی فدراسیون تیراندازی افزود: در بخش های پایه نیاز داریم پشتوانه سازی کنیم. افرادی مثل آرمینا صادقیان که مدال جهانی گرفت از چنین مسابقاتی کشف شد و این رقابت ها در استعداد یابی به ما کمک می کند.
رسولی با اشاره به المپیک ریو اظهار کرد: حضور پنج تیرانداز در سال گذشته در رقابت های المپیک از نظر تبلیغ این رشته بسیار با اهمیت بود و حضور تیراندازان در رقابت های بین المللی قطعا تاثیر زیادی در جذب رده های پایه به این رشته خواهد داشت. در رشته اهداف پروازی چند تیرانداز جوان و خوب داریم . باید فرصت به جوانان بدهیم که بتوانند نتیجه های خوبی در آینده بگیرند.
وی گفت: چند سفر به استان ها داشتیم که ورزشکاران مستعدی نیز شناسایی شدند اما متاسفانه امکانات و تجهیزات در برخی شهرستان ها کم است. به طور مثال استان سیستان و بلوچستان و بوشهر بیش از اندازه تیرانداز خوب دارد اما به دلیل فقر تجهیزات، امکان فعالیت مناسب برای ورزشکارها نبود. این رشته به دلیل هزینه های زیاد نیاز به حمایت بیشتر دارد با توجه به اینکه رشته تیراندازی در میان رشته های پر مدال است نیاز به نگاه ویژه تری دارد. برخی رشته های ورزشی حتی با یک توپ انجام می شود اما تیراندازی نیاز به امکانات دارد. اگر منابع مالی و تجهیزات نباشد استعداد های ما در کشور می سوزد و جا دارد مربیان هم علم خود را به روز کنند تا تیراندازان بهتری تربیت کنیم.