مربی تیم ملی تفنگ: انتظار این تعداد ورزشکار نوجوانان را نداشتممربی تیم ملی تفنگ با اشاره به استقبال بی نظیر ورزشکاران از نخستین دوره رقابت های قهرمانی کشور نوجوانان گفت: در دو بخش تفنگ و تپانچه بیش از 250 ورزشکار در خط آتش قرار گرفتند، انتظار این تعداد ورزشکار نوجوان را نداشتم و باید گفت این استقبال بی نظیر همه را شوکه کرد.

ابراهیم اینانلو مربی تیم ملی تفنگ در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون در خصوص برگزاری نخستین دوره رقابت های نوجوانان قهرمانی کشور افزود: با توجه به در پیش بودن المپیک نوجوانان این رقابت ها برای استعداد یابی کمک بسیاری می کند و به دنبال آن هستیم با شناسایی چهره های مستعد پشتوانه سازی مناسبی برای تیم ملی داشته باشیم.
وی افزود: سهمیه المپیک نوجوانان ۱۵ آذر ماه در ژاپن توزیع خواهد شد که از مهم ترین رویداد های پیش روی ماست ک تیم نوجوانان باید با آمادگی کامل در این مسابقات شرکت کند و ما می توانیم از این رقابت ها برای استعداد یابی المپیک ۲۰۲۰ استفاده کنیم.
مربی تیم ملی تفنگ افزود: پس از این رقابت ها، اردوهای نوجوانان را شروع خواهیم کرد ، با این شیوه هم تیم خوبی برای رقابت های ژاپن آماده می کنیم و هم مسابقات بعدی که پیش رو خواهیم داشت را مدیریت می کنیم.
اینانلو در خصوص ارزیابی خود از تغییرات جدید کادر فدراسیون تصریح کرد: این تغییرات باید به نفع فدراسیون و ورزش تیراندازی باشد چرا که ما سال بعد بازی های آسیایی جاکارتا و بعد مسابقات قهرمانی چانگ وون کره جنوبی را پیش رو داریم که اولین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ژاپن توزیع خواهد شد. به نظرمشروع کار خوب بوده و باید امیدوارم بود این مسیر ادامه یابد.
مربی تیم ملی ادامه داد: برای ۶ ماه اول ۹۷ کار سختی داریم. ما باید برنامه های خوب و البته امکانات زیادی تا اسفند ماه داشته باشیم. ما هنوز ساچمه مناسب و به اندازه کافی نداریم. سهمیه و مصرف فشنگ ما در مقابل کشورهای دیگر قابل مقایسه نیست. در حال حاضر ما در فدراسیون ساچمه کافی نداریم. اگر به این مسائل اهمیت ندهیم در بازی های جاکارتا به مشکل برخواهیم خورد.
وی در پایان گفت: ما استعدادهایی داریم که می توانند در المپیک کسب مدال کنند ولی آنطور که باید و شاید حمایت نمی شوند. ما از کشورهای دیگر ضعیف تر هستیم و این مساله در تمامی ابعاد خود را نشان می دهد. در زمان لازلو فقط تعداد محدودی می توانستند سهمیه المپیک را دریافت کنند، به اردوهای برون مرزی بروند یا فشنگی متعادل تمرین کنند. اگر شرایطی فراهم شود که این امکان برای تعداد بیشتری وجود داشته باشد قطعا ایران هم می تواند مانند چین در هر مسابقه ای چه المپیک چه آسیایی مدال های خوشرنگی را در تیراندازی کسب کند.