یکشنبه، ۴ تیر ۱۳۹۶

پاسخ اعتماد به جوانان را در جام جهانی مونیخ گرفتیم/ مبینی: تیراندازی گل سرسبد کاروان ایران در باکو بود/ صرف پول در تیراندازی هزینه نیست، سرمایه‌گذاری است

سرپرست فدراسیون تیراندازی گفت: تیراندازی گل سرسبد کاروان ایران در این دوره از بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی بود و ۴ مدال طلا در سبد مدال‌های ایران قرار داد.

 مهدی مبینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد تیراندازان در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی اظهار داشت: ما در این مسابقات ۱۲ سهمیه داشتیم که ۷ نفر را در بخش تفنگ و ۵ نفر را در بخش تپانچه اعزام کردیم. خوشبختانه با توجه به تعداد تیراندازان اعزامی میزان کسب مدال ما صددرصد بود و همه تیراندازان به فینال و یا مدال رسیدند. باید گفت تیراندازی گل سرسبد کاروان ایران در این دوره از مسابقات بود و ۴ مدال طلا در سبد مدال‌های ایران قرار داد.

وی در ادامه افزود: نتیجه عملکرد تیم فراتر از پیش‌بینی‌هایی بود که به کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش اعلام کرده بودیم و این موضوع باعث افتخار تیراندازی است. سطح مسابقات کشورهای اسلامی بالا بود و دیدم که در بین تیراندازان مدال آوران جهانی و المپیکی نیز حضور داشتند.

سرپرست فدراسیون تیراندازی تصریح کرد: هانیه رستمیان را باید پدیده این دوره از مسابقات نامید چرا که موفق به کسب دو مدال نقره در بخش میکس و تپانچه ۲۵ متر شد. رستمیان از جوانان آینده‌دار در این رشته است امیدوارم در ادامه مسیرش در این رشته مدال‌های بیشتری کسب کند.

وی با اشاره به سطح بالای مسابقات کشورهای اسلامی عنوان کرد: مسابقات باکو فرصت خوبی برای آماده‌سازی تیراندازان جهت حضور در مسابقات جهانی گابالای آذربایجان است که از ۱۵ خرداد ماه آغاز می‌شود. تیراندازان در این میدان توانستند محک بخوردند و با آمادگی به مسابقات جهانی اعزام شوند.

مبینی در ادامه به جام جهانی تیراندازی در مونیخ و اردوی تیم ملی در هانوفر اشاره کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار شد در مسابقات آلمان به جوانان فرصت دهیم  و تیمی جوان اعزام شود. ابتدا اردوی تیم ملی در هانوفر برگزار شد و در گام نخست پاسخ اعتمادمان را به جوانان با ۴ مدال در بخش تیمی و انفرادی در هانوفر گرفتیم.

وی عنوان کرد: تیم ملی پس از اردوی هانوفر و مسابقاتی که در این شهر برگزار شد برای حضور در جام جهانی راهی مونیخ شد. جام جهانی مونیخ از سطح بالایی برخوردار بود و بیش از ۸۰ کشور در آن حضور داشتند. آرمینا صادقیان هم در این مسابقات خوش درخشید و پدیده مسابقات نام گرفت و همه را متعجب کرد. صادقیان نام‌آوران مسابقات جهانی و  قهرمانان المپیک را از پشت سر گذاشت و با دهم اختلاف امتیاز به مدال برنز رسید. از کادر فنی تیم ملی و اینانلو، سرمربی تیم ملی نیز سپاسگزارم. اینانلو به عنوان مربی ایرانی تجربه زیادی دارد  و تیرانداز شایسته‌ای مثل آرمینا صادقیان را آماده کرده است.

سرپرست فدراسیون تیراندازی با اشاره به نتایج اخیر تیراندازان عنوان کرد: این نتایج که به صورت همزمان در باکو و مونیخ رقم خورد نشان می‌دهد در حال حاضر دو تیم ملی آماده در تیراندازی داریم و کادر فنی تیم ملی برای انتخاب نفرات اعزامی به مسابقات جهانی کار سختی را پیش رو دارد. باید گفت ما در تیم بزرگسالان تیراندازانی با تجربه داریم و در کنار آنها نیز جوانانی مستعد حضور دارند که از تجربه آنها استفاده خواهند کرد.

وی در خصوص اولویت‌های فدراسیون تیراندازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو هدف اصلی داریم. اول حضور موفق و کسب مدال‌های رنگارنگ در بازی‌های آسیایی جاکارتا و دوم کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰٫ این دو هدف نیز در صورت حمایت و نگاه ویژه مسئولین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش محقق خواهد شد. من این نوید را خواهم داد که با حرکت در مسیر برنامه‌ریزی‌ها و اعتماد به جوانان، تیراندازی می‌تواند ۴ فینالیست و حتی مدال در المپیک ۲۰۲۰ داشته باشد. مطمئنا صرف پول در تیراندازی هزینه نیست بلکه سرمایه گزاری است و نتیجه و برداشت آن در آینده خواهد بود.

مبینی گفت: تیراندازی یک رشته حساس است و دهم امتیازات در کسب مدال تاثیر دارد و تیراندازان باید بدون دغدغه فکری در مسابقات حاضر شوند. مطمئنا با ادامه دار بودن حمایت‌ها و استفاده از پتانسیل‌های موجود در این رشته، شاهد شکوفایی هرچه بیشتر تیراندازی باشیم. امیدوارم رئیس منتخب مجمع فدراسیون نیز ادامه دهنده این مسیر رشد و شکوفایی باشد.

پیشنهاد ما

رقابتهای تیراندازی قهرمانی جوانان جهان/ پایان کار نمایندگان کشورمان در تفنگ درازکش مردان

اولین روز از رقابتهای تیراندازی قهرمانی جوانان جهان با قرار گیری ۳ نماینده کشورمان در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *